Print

Main Draw 1 2 TSA011175 TSA021378 WP GC [1] Thando LONGWE-SMIT Joshua VAN ZYL 6-1, 6-0 3 4 TSA021177 TSA011385 FS GC LOUIS GROBBELAAR Caleb VAN WIJK 6-1, 6-0 5 6 TSA011423 TSA011406 BOL GC Albertus GROBLER Thabo NCUBE 6-0, 6-2 7 8 TSA021272 TSA011396 NWP GN Prince TSIANG [5] Victor PUTTER 6-1, 6-0 9 10 TSA011214 TSA010502 BOR NC [4] DYLAN SMITH MC VENTER 6-2, 6-1 11 12 TSA011400 TSA011246 GN BOR Chrisjan VAN WYK Nicos EFSTRATIOU 6-1, 4-6, 6-3 13 14 TSA030012 TSA011383 GE GC TATENDA MUTETWA Alec BECKLEY 6-1, 6-2 15 16 TSA020371 TSA011206 NWP BOL Aldan COETZEE [8] Ruben FORTUIN 6-0, 6-2 17 18 TSA011320 TSA011237 KZN NWP [7] Kade MINDRY Tshepo MOSARWA 6-0, 6-1 19 20 TSA021398 TSA021150 BOR GC Sam MCQUIRK Albert KIRSTEN 1-6, 6-0, 6-0 21 22 TSA020682 TSA021380 BOR BOL Nikolai HENSBERG LUAN KRIGE 6-4, 6-1 23 24 TSA010345 TSA011426 KZN WP Louis VAN DER WESTHUIZEN [3] Robbie ARENDS 6-0, 7-6(7) 25 26 TSA011418 TSA011421 BOL WP [6] Wikus ROBBERTSE AISEAH RAMOS 6-0, 6-0 27 28 TSA011393 TSA011382 NWP FS Wessel HILLS MILAN THERON 6-4, 7-5 29 30 TSA011166 TSA021368 BOR GE Justin CRONJE Dylan SALTON 6-4, 6-1 31 32 TSA011391 TSA011256 GC GC Ryan CHRISTENSEN [2] Charl MORGAN 6-1, 6-1 [1] Thando LONGWE-SMIT LOUIS GROBBELAAR 6-0, 6-3 Thabo NCUBE [5] Victor PUTTER 6-0, 6-4 [4] DYLAN SMITH Chrisjan VAN WYK 6-4, 6-2 Alec BECKLEY [8] Ruben FORTUIN 7-6(7), 3-6, 6-3 [7] Kade MINDRY Sam MCQUIRK 6-1, 6-1 Nikolai HENSBERG [3] Robbie ARENDS 6-2, 6-1 [6] Wikus ROBBERTSE Wessel HILLS 6-0, 6-2 Dylan SALTON [2] Charl MORGAN 6-2, 6-2 [1] Thando LONGWE-SMIT [5] Victor PUTTER 6-4, 7-6(9) [4] DYLAN SMITH Alec BECKLEY 2-6, 6-2, 6-0 [7] Kade MINDRY [3] Robbie ARENDS 6-3, 6-2 [6] Wikus ROBBERTSE [2] Charl MORGAN 7-5, 6-2 [5] Victor PUTTER Alec BECKLEY 6-2, 6-1 [7] Kade MINDRY [2] Charl MORGAN 7-5, 6-1 [5] Victor PUTTER [2] Charl MORGAN 6-4, 6-3 [5] Victor PUTTER
D1 BYE [3] Robbie ARENDS 7/8 Playoff [3] Robbie ARENDS
P1 Caleb VAN WIJK BYE 31/32 Playoff Caleb VAN WIJK
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Thando LONGWE-SMIT ZA Rondebosch Boy's High School No -
[2] Charl MORGAN ZA Parkview Lawn Tennis Club No -
[3] Robbie ARENDS ZA Glen Country Club No -
[4] DYLAN SMITH ZA Beacon Bay Tennis Club No -
[5] Victor PUTTER Midstream Tennis Club No -
[6] Wikus ROBBERTSE ZA Paul Roos Gimnasium No -
[7] Kade MINDRY ZA Hillcrest Tennis Club No -
[8] Ruben FORTUIN ZA Kuilsrivier Tennis Club No -
- Nikolai HENSBERG ZA Beacon Bay Tennis Club No -
- Nicos EFSTRATIOU Old Selbornian Tennis Club No -
- AISEAH RAMOS PH Plumstead Tennis Club No -
- Chrisjan VAN WYK ZA Lyttelton Tennis Club No -
- Albert KIRSTEN ZA Marks Park Sports Club No -
- MC VENTER Diamantveld High No -
- Alec BECKLEY Marks Park Sports Club No -
- Aldan COETZEE ZA No -
- Louis VAN DER WESTHUIZEN ZA Mitchell Park Tennis Club No -
- Wessel Hills ZA Rustenburg High No -
- LUAN KRIGE ZA Paarl Tennis Club No -
- Albertus GROBLER Hoërskool Stellenbosch No -
- Sam MCQUIRK ZA Selborne College No -
- LOUIS GROBBELAAR Grey College High No -
- MILAN THERON ZA Grey College Primary No -
- Thabo NCUBE ZW Old Edwardian Tennis Club No -
- Caleb VAN WIJK ZA Morningside Country Club No -
- Justin CRONJE ZA North West No -
- Dylan SALTON Bedfordview Country Club No -
- Ryan CHRISTENSEN ZA Bedfordview Country Club No -
- TATENDA MUTETWA Bedfordview Country Club No -
- Joshua VAN ZYL ZA Jeppe Quondam Tennis Club No -
- Tshepo MOSARWA BW Pukke Tennis Club No -
- Prince TSIANG Pukke Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1481097600
2016-12-07 8:00am
A1 WAL - Court 1
Thando LONGWE-SMIT [1]
Joshua VAN ZYL
6-1, 6-0
1481097600
2016-12-07 8:00am
A2 WAL - Court 2
LOUIS GROBBELAAR
Caleb VAN WIJK
6-1, 6-0
1481097600
2016-12-07 8:00am
A3 WAL - Court 3
Albertus GROBLER
Thabo NCUBE
0-6, 2-6
1481097600
2016-12-07 8:00am
A4 WAL - Court 4
Prince TSIANG
Victor PUTTER [5]
1-6, 0-6
1481097600
2016-12-07 8:00am
A5 WAL - Court 5
DYLAN SMITH [4]
MC VENTER
6-2, 6-1
1481102100
2016-12-07 9:15am
A6 WAL - Court 1
Chrisjan VAN WYK
Nicos EFSTRATIOU
6-1, 4-6, 6-3
1481102100
2016-12-07 9:15am
A7 WAL - Court 2
TATENDA MUTETWA
Alec BECKLEY
1-6, 2-6
1481102100
2016-12-07 9:15am
A8 WAL - Court 3
Aldan COETZEE
Ruben FORTUIN [8]
0-6, 2-6
1481102100
2016-12-07 9:15am
A9 WAL - Court 4
Kade MINDRY [7]
Tshepo MOSARWA
6-0, 6-1
1481102100
2016-12-07 9:15am
A10 WAL - Court 5
Sam MCQUIRK
Albert KIRSTEN
1-6, 6-0, 6-0
1481106600
2016-12-07 10:30am
A11 WAL - Court 1
Nikolai HENSBERG
LUAN KRIGE
6-4, 6-1
1481106600
2016-12-07 10:30am
A12 WAL - Court 2
Louis VAN DER WESTHUIZEN
Robbie ARENDS [3]
0-6, 6-7(7)
1481106600
2016-12-07 10:30am
A13 WAL - Court 3
Wikus ROBBERTSE [6]
AISEAH RAMOS
6-0, 6-0
1481106600
2016-12-07 10:30am
A14 WAL - Court 4
Wessel Hills
MILAN THERON
6-4, 7-5
1481106600
2016-12-07 10:30am
A15 WAL - Court 5
Justin CRONJE
Dylan SALTON
4-6, 1-6
1481111100
2016-12-07 11:45am
A16 WAL - Court 1
Ryan CHRISTENSEN
Charl MORGAN [2]
1-6, 1-6
1481184000
2016-12-08 8:00am
A17 WAL - Court 1
Thando LONGWE-SMIT [1]
LOUIS GROBBELAAR
6-0, 6-3
1481184000
2016-12-08 8:00am
A18 WAL - Court 2
Thabo NCUBE
Victor PUTTER [5]
0-6, 4-6
1481184000
2016-12-08 8:00am
A19 WAL - Court 3
DYLAN SMITH [4]
Chrisjan VAN WYK
6-4, 6-2
1481184000
2016-12-08 8:00am
A20 WAL - Court 4
Alec BECKLEY
Ruben FORTUIN [8]
7-6(7), 3-6, 6-3
1481188500
2016-12-08 9:15am
A21 WAL - Court 1
Kade MINDRY [7]
Sam MCQUIRK
6-1, 6-1
1481188500
2016-12-08 9:15am
A22 WAL - Court 2
Nikolai HENSBERG
Robbie ARENDS [3]
2-6, 1-6
1481188500
2016-12-08 9:15am
A23 WAL - Court 3
Wikus ROBBERTSE [6]
Wessel Hills
6-0, 6-2
1481188500
2016-12-08 9:15am
A24 WAL - Court 4
Dylan SALTON
Charl MORGAN [2]
2-6, 2-6
1481270400
2016-12-09 8:00am
A25 WAL - Court 1
Thando LONGWE-SMIT [1]
Victor PUTTER [5]
4-6, 6-7(9)
1481270400
2016-12-09 8:00am
A26 WAL - Court 2
DYLAN SMITH [4]
Alec BECKLEY
6-2, 2-6, 0-6
1481270400
2016-12-09 8:00am
A27 WAL - Court 3
Kade MINDRY [7]
Robbie ARENDS [3]
6-3, 6-2
1481270400
2016-12-09 8:00am
A28 WAL - Court 4
Wikus ROBBERTSE [6]
Charl MORGAN [2]
5-7, 2-6
1481371200
2016-12-10 12:00pm
A29 PELTC - Court 5
Victor PUTTER [5]
Alec BECKLEY
6-2, 6-1
1481371200
2016-12-10 12:00pm
A30 PELTC - Court 6
Kade MINDRY [7]
Charl MORGAN [2]
5-7, 1-6
1481450400
2016-12-11 10:00am
A31 PELTC - Court 8
Victor PUTTER [5]
Charl MORGAN [2]
6-4, 6-3
9999999999999999
TBD
B1 -
Alec BECKLEY
Kade MINDRY [7]
N/A C1 -
Thando LONGWE-SMIT [1]
DYLAN SMITH [4]
(Did not play)
Walkover
1481371200
2016-12-10 12:00pm
C2 WAL - Court 2
Robbie ARENDS [3]
Wikus ROBBERTSE [6]
4-6, 3-6
9999999999999999
TBD
C3 -
Thando LONGWE-SMIT [1]
Wikus ROBBERTSE [6]
1481274900
2016-12-09 9:15am
E1 WAL - Court 1
LOUIS GROBBELAAR
Thabo NCUBE
3-6, 4-6
1481274900
2016-12-09 9:15am
E2 WAL - Court 2
Chrisjan VAN WYK
Ruben FORTUIN [8]
5-7, 1-6
1481274900
2016-12-09 9:15am
E3 WAL - Court 3
Sam MCQUIRK
Nikolai HENSBERG
6-1, 6-3
1481274900
2016-12-09 9:15am
E4 WAL - Court 4
Wessel Hills
Dylan SALTON
1-6, 2-6
1481371200
2016-12-10 12:00pm
E5 WAL - Court 3
Thabo NCUBE
Ruben FORTUIN [8]
0-6, 1-6
1481371200
2016-12-10 12:00pm
E6 WAL - Court 4
Sam MCQUIRK
Dylan SALTON
5-7, 3-6
9999999999999999
TBD
E7 -
Ruben FORTUIN [8]
Dylan SALTON
9999999999999999
TBD
F1 -
Thabo NCUBE
Sam MCQUIRK
1481371200
2016-12-10 12:00pm
G1 WAL - Court 5
LOUIS GROBBELAAR
Chrisjan VAN WYK
6-3, 6-3
1481375700
2016-12-10 1:15pm
G2 WAL - Court 1
Nikolai HENSBERG
Wessel Hills
6-2, 6-3
9999999999999999
TBD
G3 -
LOUIS GROBBELAAR
Nikolai HENSBERG
9999999999999999
TBD
H1 -
Chrisjan VAN WYK
Wessel Hills
1481111100
2016-12-07 11:45am
I1 WAL - Court 2
Joshua VAN ZYL
Caleb VAN WIJK
6-4, 6-3
1481111100
2016-12-07 11:45am
I2 WAL - Court 3
Albertus GROBLER
Prince TSIANG
3-6, 2-6
1481111100
2016-12-07 11:45am
I3 WAL - Court 4
MC VENTER
Nicos EFSTRATIOU
2-6, 3-6
1481111100
2016-12-07 11:45am
I4 WAL - Court 5
TATENDA MUTETWA
Aldan COETZEE
7-5, 6-4
N/A I5 -
Tshepo MOSARWA
Albert KIRSTEN
(Did not play)
Walkover
1481115600
2016-12-07 1:00pm
I6 WAL - Court 2
LUAN KRIGE
Louis VAN DER WESTHUIZEN
6-2, 6-0
1481115600
2016-12-07 1:00pm
I7 WAL - Court 3
AISEAH RAMOS
MILAN THERON
6-1, 6-2
1481115600
2016-12-07 1:00pm
I8 WAL - Court 4
Justin CRONJE
Ryan CHRISTENSEN
4-6, 6-3, 10-3
1481279400
2016-12-09 10:30am
I9 WAL - Court 1
Joshua VAN ZYL
Prince TSIANG
3-6, 4-6
1481279400
2016-12-09 10:30am
I10 WAL - Court 2
Nicos EFSTRATIOU
TATENDA MUTETWA
6-2, 6-1
1481279400
2016-12-09 10:30am
I11 WAL - Court 3
Tshepo MOSARWA
LUAN KRIGE
1-6, 1-6
1481279400
2016-12-09 10:30am
I12 WAL - Court 4
AISEAH RAMOS
Justin CRONJE
1-6, 1-6
1481283900
2016-12-09 11:45am
I13 WAL - Court 4
Prince TSIANG
Nicos EFSTRATIOU
6-4, 6-2
1481283900
2016-12-09 11:45am
I14 WAL - Court 2
LUAN KRIGE
Justin CRONJE
6-4, 6-3
9999999999999999
TBD
I15 -
Prince TSIANG
LUAN KRIGE
9999999999999999
TBD
J1 -
Nicos EFSTRATIOU
Justin CRONJE
1481288400
2016-12-09 1:00pm
K1 WAL - Court 4
Joshua VAN ZYL
TATENDA MUTETWA
0-6, 2-6
1481375700
2016-12-10 1:15pm
K2 WAL - Court 2
Tshepo MOSARWA
AISEAH RAMOS
2-6, 4-6
9999999999999999
TBD
K3 -
TATENDA MUTETWA
AISEAH RAMOS
9999999999999999
TBD
L1 -
Joshua VAN ZYL
Tshepo MOSARWA
1481283900
2016-12-09 11:45am
M1 WAL - Court 1
Caleb VAN WIJK
Albertus GROBLER
6-2, 2-6, 9-11
1481283900
2016-12-09 11:45am
M2 WAL - Court 2
MC VENTER
Aldan COETZEE
0-6, 3-6
1481283900
2016-12-09 11:45am
M4 WAL - Court 3
MILAN THERON
Ryan CHRISTENSEN
1-6, 1-6
1481375700
2016-12-10 1:15pm
M5 WAL - Court 3
Albertus GROBLER
Aldan COETZEE
1-6, 1-6
1481375700
2016-12-10 1:15pm
M6 WAL - Court 4
Louis VAN DER WESTHUIZEN
Ryan CHRISTENSEN
3-6, 0-6
9999999999999999
TBD
M7 -
Aldan COETZEE
Ryan CHRISTENSEN
9999999999999999
TBD
N1 -
Albertus GROBLER
Louis VAN DER WESTHUIZEN
1481375700
2016-12-10 1:15pm
O1 WAL - Court 5
Caleb VAN WIJK
MC VENTER
6-4, 1-6, 5-10
9999999999999999
TBD
O3 -
MC VENTER
MILAN THERON