Print

Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Partner Alternate Replaced
[1] Leander PETERSEN ZA George Tennis Club Damien NEZAR No -
[1] Damien NEZAR ZA George Tennis Club Leander PETERSEN No -
[2] Connor KRUGER ZA Irene Country Club Luc KOENIG No -
[2] Luc KOENIG Westville Tennis Club Connor KRUGER No -
[3] Daniël WESSELS ZA Riversdal Tennis Club Damian MULLER No -
[3] Damian MULLER ZA George Tennis Club Daniël WESSELS No -
[4] Albert KIRSTEN ZA Marks Park Sports Club Evert VAN SCHALKWYK No -
[4] Evert VAN SCHALKWYK ZA Randburg Tennis Club Albert KIRSTEN No -
- Nikolai HENSBERG ZA Beacon Bay Tennis Club Jason FOGLE No -
- TOM SLABBERT ZA Waterkloof High DANIEL TAM No -
- Jason FOGLE Glenwood House School Nikolai HENSBERG No -
- Luke GEDULDT ZA Groote Schuur High Jonah ANDERSON No -
- William ZULCH ZA Paarl Tennis Club LUAN KRIGE No -
- Jonah ANDERSON ZA Fresnaye Sports Club Luke GEDULDT No -
- LUAN KRIGE ZA Paarl Tennis Club William ZULCH No -
- Erich SULLWALD Warmbad Tennis Club Stephan Paul VILJOEN No -
- Sam MCQUIRK ZA Selborne College Jordan GANCHO No -
- DANIEL TAM ZA Cradock Tennis Club TOM SLABBERT No -
- Muller ESTERHUYSE ZA Grey College High Brandon VAN HEERDEN No -
- James EDLEY ZA Hillcrest Tennis Club Joshua EDGAR No -
- Brandon VAN HEERDEN ZA Grey College High Muller ESTERHUYSE No -
- Stephan Paul VILJOEN Grey College High Erich SULLWALD No -
- Josh CRONJE ZA Bryanston Sports Club Ethan TERBLANCHE No -
- Tiaan HENNING Krugersdorp Tennis Club Rechardt Von Wielligh No -
- PETROS HATZIPANIS ZA Old Edwardian Tennis Club KONSTANTINOS HATZIPANIS No -
- Joshua EDGAR ZA Hillcrest Tennis Club James EDLEY No -
- Luke Carey Old Edwardian Tennis Club Rynhard ROOTHMAN No -
- KONSTANTINOS HATZIPANIS ZA Old Edwardian Tennis Club PETROS HATZIPANIS No -
- Rynhard ROOTHMAN Old Edwardian Tennis Club Luke Carey No -
- Ethan TERBLANCHE Vaal Tennis Club Josh CRONJE No -
- Jordan GANCHO Northmead Tennis Club Sam MCQUIRK No -
- Rechardt Von Wielligh Elarduspark Tennis Club Tiaan HENNING No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1523026800
2018-04-06 3:00pm
A1 FS TS - Court 15
Leander PETERSEN [1]
Damien NEZAR [1]
Jason FOGLE
Nikolai HENSBERG
6-3, 7-5
1523026800
2018-04-06 3:00pm
A2 FS TS - Court 16
LUAN KRIGE
William ZULCH
Josh CRONJE
Ethan TERBLANCHE
7-6, 6-2
1523027700
2018-04-06 3:15pm
A3 FS TS - Court 2
Albert KIRSTEN [4]
Evert VAN SCHALKWYK [4]
Rechardt Von Wielligh
Tiaan HENNING
6-2, 6-4
1523027700
2018-04-06 3:15pm
A4 FS TS - Court 3
DANIEL TAM
TOM SLABBERT
Jonah ANDERSON
Luke GEDULDT
6-4, 4-6, 10-12
1523196900
2018-04-08 2:15pm
A5 FS TS - Court 1
Rynhard ROOTHMAN
Luke Carey
Stephan Paul VILJOEN
Erich SULLWALD
6-7, 6-2, 10-8
1523027700
2018-04-06 3:15pm
A6 FS TS - Court 5
Jordan GANCHO
Sam MCQUIRK
Daniël WESSELS [3]
Damian MULLER [3]
6-3, 7-5
1523027700
2018-04-06 3:15pm
A7 FS TS - Court 6
PETROS HATZIPANIS
KONSTANTINOS HATZIPANIS
Joshua EDGAR
James EDLEY
1-6, 3-6
1523027700
2018-04-06 3:15pm
A8 FS TS - Court 7
Brandon VAN HEERDEN
Muller ESTERHUYSE
Luc KOENIG [2]
Connor KRUGER [2]
6-7, 1-6
1523200500
2018-04-08 3:15pm
A9 FS TS - Court 8
Leander PETERSEN [1]
Damien NEZAR [1]
LUAN KRIGE
William ZULCH
7-5, 6-4
1523200500
2018-04-08 3:15pm
A10 FS TS - Court 13
Albert KIRSTEN [4]
Evert VAN SCHALKWYK [4]
Jonah ANDERSON
Luke GEDULDT
4-6, 5-7
1523205300
2018-04-08 4:35pm
A11 FS TS - Court 1
Rynhard ROOTHMAN
Luke Carey
Jordan GANCHO
Sam MCQUIRK
6-7, 2-6
1523200500
2018-04-08 3:15pm
A12 FS TS - Court 14
Joshua EDGAR
James EDLEY
Luc KOENIG [2]
Connor KRUGER [2]
6-7, 6-7
1523268900
2018-04-09 10:15am
A13 FS TS - Court 7
Leander PETERSEN [1]
Damien NEZAR [1]
Jonah ANDERSON
Luke GEDULDT
1523268900
2018-04-09 10:15am
A14 FS TS - Court 8
Jordan GANCHO
Sam MCQUIRK
Luc KOENIG [2]
Connor KRUGER [2]
1523273400
2018-04-09 11:30am
A15 FS TS - Court 3