Print

Qualification Draw 1 2 TSA020528 EDEN A1 [1] Jason FOGLE BYE 3 4 TSA031074 TSA020345 GN GE JB VAN SCHALKWYK Marno DU PLESSIS 6-1, 6-2 5 6 TSA020507 TSA031490 GC GN Matthew HARRIS Daniel JEFFERY 6-0, 6-1 7 8 TSA031166 TSA021409 GE GN Ethan LEE [11] Erich SULLWALD 6-2, 6-1 9 10 TSA031351 TSA031264 GN GN [12] Evan MARITZ Franco HUMAN 6-4, 6-4 11 12 TSA021212 TSA031369 NWP BOR Stephanus HOFFMAN Ethan GIBBONS 7-5, 6-4 13 14 TSA031234 TSA021205 GC NWP Gerhard VENTER Christopher DE FREITAS 6-1, 6-2 15 16 TSA030759 TSA031024 GN KZN Heinrich LINDEQUE [5] Kallen RAMIAH 4-6, 6-4, 10-6 17 18 TSA020142 TSA031160 EDEN GN [3] Marcel PETZER Anaerobi OKONKWO 6-0, 6-0 19 20 TSA020341 TSA031066 GC GN Ryan GEBHARDT Christon BASSON 6-2, 6-2 21 22 TSA030584 TSA021258 EDEN GC Pieter BREYTENBACH Christo KASSELMAN 6-4, 7-5 23 24 TSA031544 TSA030554 FS GC Ryno LOUW [16] Ethan GOLDBERG 6-3, 6-2 25 26 TSA021172 TSA021262 NWP GN [15] Stefan DE BRUYN Tiaan JACOBS 6-1, 6-2 27 28 TSA031545 TSA031070 FS GN Jodrian VAN DER MERWE Keenan Fred VAN JAARSVELD 6-1, 6-2 29 30 TSA021530 TSA030712 NWP GE Ettienne MULDER Pieter Jan NEL 7-5, 6-3 31 32 TSA03955 TSA031285 GC GC Dylan COLYN [8] Logan Gavin ENGELA 6-0, 6-2 33 34 TSA021425 TSA020360 GN GN [6] Ramon HOEKSTRA Johannes ROODE 6-4, 6-3 35 36 TSA020314 TSA031327 GN BOL Jason SPIJKERS Friedrich BAUERMEISTER 6-4, 6-4 37 38 TSA031510 TSA031312 GN WP Christo VENTER Nicholas VAN AKEN 6-1, 6-2 39 40 TSA031246 TSA021402 GN WP Jan BEUKES [9] Ryan BAINES 6-4, 6-2 41 42 TSA031013 TSA031252 GC FS [14] Hayden CIGLER Francis GIBSON 6-0, 6-2 43 44 TSA030625 TSA021355 NWP GC Deon KEARNS Joshua BROOKSBANK-BENTEL 6-1, 6-2 45 46 TSA020600 TSA021500 KZN LIM Meerten VAN WYK LJ FICK 6-3, 6-1 47 48 TSA031354 TSA031340 GC GN Mark EAGLE [4] Kian BARNARD 6-1, 6-1 49 50 TSA031349 TSA031291 GC NWP [7] Gustav HEFER Rainier HUGO 6-1, 6-0 51 52 TSA031323 TSA021314 GC GN Johan GOUWS Henning EBERSOHN 5-7, 6-1, 10-6 53 54 TSA030075 TSA021486 MPUM BOR Ruben GRUNDLINGH Simanye MAJEKE 6-1, 6-0 55 56 TSA021550 TSA031139 GN GN Matthew ANDREWS [13] Thio TSHIVHASE 6-0, 6-1 57 58 TSA020997 TSA021469 WP NWP [10] Junaid ERASMUS JACOBUS MOUTON 6-0, 6-1 59 60 TSA020527 TSA021281 FS NC Louw OLIVIER Izak GOUSSARD 6-1, 6-2 61 62 TSA021237 TSA031350 WP WP Marno CARSTENS Hamza KANA 6-4, 4-6, 10-4 63 64 TSA031333 WP A32 BYE [2] Grant JOUBERT [1] Jason FOGLE Marno DU PLESSIS 6-2, 6-2 Matthew HARRIS [11] Erich SULLWALD 7-5, 6-2 [12] Evan MARITZ Stephanus HOFFMAN 6-4, 6-4 Christopher DE FREITAS [5] Kallen RAMIAH 6-3, 6-1 [3] Marcel PETZER Christon BASSON 6-1, 6-2 Christo KASSELMAN Ryno LOUW 6-0, 6-1 [15] Stefan DE BRUYN Keenan Fred VAN JAARSVELD 6-4, 6-7, 10-5 Pieter Jan NEL [8] Logan Gavin ENGELA 6-2, 6-0 [6] Ramon HOEKSTRA Friedrich BAUERMEISTER 6-0, 6-0 Nicholas VAN AKEN [9] Ryan BAINES 6-2, 6-1 [14] Hayden CIGLER Joshua BROOKSBANK-BENTEL 6-7, 6-3, 10-4 LJ FICK [4] Kian BARNARD 6-4, 6-4 [7] Gustav HEFER Henning EBERSOHN 6-3, 3-6, 12-10 Ruben GRUNDLINGH [13] Thio TSHIVHASE 6-2, 6-2 [10] Junaid ERASMUS Louw OLIVIER 6-3, 7-5 Hamza KANA [2] Grant JOUBERT 7-6, 5-7, 10-5 Jason FOGLE Matthew HARRIS Evan MARITZ Christopher DE FREITAS Marcel PETZER Ryno LOUW Keenan Fred VAN JAARSVELD Logan Gavin ENGELA Ramon HOEKSTRA Ryan BAINES Hayden CIGLER Kian BARNARD Gustav HEFER Thio TSHIVHASE Junaid ERASMUS Hamza KANA
D1 7/8 Playoff
F1 11/12 Playoff
G1 H1 G2 15/16 Playoff
[15] Stefan DE BRUYN Henning EBERSOHN Walkover 19/20 Playoff Henning EBERSOHN
Christon BASSON LJ FICK 6-4, 6-4 23/24 Playoff LJ FICK
Christo KASSELMAN Louw OLIVIER 6-1, 6-2 27/28 Playoff Louw OLIVIER
P1 BYE Ruben GRUNDLINGH 31/32 Playoff Ruben GRUNDLINGH
Tiaan JACOBS Johannes ROODE 6-4, 6-3 35/36 Playoff Johannes ROODE
T1 [16] Ethan GOLDBERG Johan GOUWS Mud Sun Apr 08 11:30am 39/40 Playoff
Ryan GEBHARDT Izak GOUSSARD 5-7, 6-2, 10-6 43/44 Playoff Izak GOUSSARD
Jodrian VAN DER MERWE Rainier HUGO 6-3, 6-3 51/52 Playoff Jodrian VAN DER MERWE
AB1 Pieter BREYTENBACH Mark EAGLE Mud Sun Apr 08, 1pm 55/56 Playoff
Anaerobi OKONKWO Matthew ANDREWS 7-5, 4-6, 10-3 59/60 Playoff Matthew ANDREWS
AF1 BYE BYE 63/64 Playoff
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Jason FOGLE Glenwood House School No -
[2] Grant JOUBERT ZA Pinelands Tennis Club No -
[3] Marcel PETZER ZA Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club No -
[4] Kian BARNARD Lynnwood Tennis Club No -
[5] Kallen RAMIAH ZA Ridley Park Tennis Club No -
[6] Ramon HOEKSTRA Irene Country Club No -
[7] Gustav HEFER Affies No -
[8] Logan Gavin Engela ZA German Country Club No -
[9] Ryan BAINES Atlantics Tennis Club No -
[10] Junaid Erasmus ZA Welgemoed Tennis Club No -
[11] Erich SULLWALD Warmbad Tennis Club No -
[12] Evan MARITZ ZA Flamingo Tennis Club No -
[13] Thio TSHIVHASE ZA Pukke Tennis Club No -
[14] Hayden CIGLER ZA Bedfordview Country Club No -
[15] Stefan DE BRUYN Potchefstroom Country Club No -
[16] Ethan GOLDBERG Old Edwardian Tennis Club No -
- Ethan GIBBONS ZA Beacon Bay Tennis Club No -
- Christopher DE FREITAS Klerksdorp Tennis Club No -
- Stephanus HOFFMAN ZA Klerksdorp Tennis Club No -
- Nicholas VAN AKEN ZA Table View Tennis Club No -
- Jason SPIJKERS Affies No -
- Marno CARSTENS ZA Curro School Durbanville No -
- JB VAN SCHALKWYK Affies No -
- Hamza Kana ZA Northern Cape High No -
- Jan BEUKES Affies No -
- Johannes ROODE ZA Brooklyn-Union Tennis Club No -
- Johan GOUWS ZA Pirates Tennis Club No -
- Matthew Andrews ZA Cornwall Hill High No -
- Pieter Jan NEL ZA Italian Tennis Club No -
- Marno DU PLESSIS Midvaal Tennis Club No -
- Keenan Fred van Jaarsveld ZA Waterkloof High No -
- Christo Venter Waterkloof High No -
- Tiaan JACOBS Zwartkop High No -
- LJ FICK Pietersburg Hoerskool No -
- Ettienne MULDER Rustenburg High No -
- Izak GOUSSARD ZA Kathu Tennis Club No -
- Henning EBERSOHN Rustenburg High No -
- Ruben GRUNDLINGH ZA Lowveld Juniors No -
- Deon Kearns ZA Rustenburg High No -
- JACOBUS mouton ZA Rustenburg High No -
- Rainier Hugo Rustenburg High No -
- Friedrich BAUERMEISTER Paarl Tennis Club No -
- Simanye Majeke ZA Selborne College No -
- Pieter BREYTENBACH George Tennis Club No -
- Louw Olivier ZA Hoërskool Sentraal Bloemfontein No -
- Ryno Louw Grey College High No -
- Francis GIBSON ZA Grey College High No -
- Jodrian van der Merwe ZA Voortrekker High No -
- Ryan GEBHARDT Bryanston Sports Club No -
- Mark EAGLE ZA German Country Club No -
- Gerhard VENTER Krugersdorp Tennis Club No -
- Joshua Brooksbank-Bentel ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- Matthew HARRIS Rivonia Tennis Club No -
- Dylan COLYN Rivonia Tennis Club No -
- Christo KASSELMAN Noordheuwel Tennis Club No -
- Ethan LEE ZA Northmead Tennis Club No -
- Christon Basson ZA Midstream College High School No -
- Franco Human ZA Elarduspark Tennis Club No -
- Heinrich LINDEQUE ZA Monument Park Tennis Club No -
- Anaerobi OKONKWO ZA Murrayfield Tennis Club No -
- Daniel Jeffery ZA Valhalla Tennis Club No -
- Meerten VAN WYK ZA Glenashley Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1522832400
2018-04-04 9:00am
A2 FS TS - Court 1
JB VAN SCHALKWYK
Marno DU PLESSIS
1-6, 2-6
1522832400
2018-04-04 9:00am
A3 FS TS - Court 2
Matthew HARRIS
Daniel Jeffery
6-0, 6-1
1522832400
2018-04-04 9:00am
A4 FS TS - Court 3
Ethan LEE
Erich SULLWALD [11]
2-6, 1-6
1522832400
2018-04-04 9:00am
A5 FS TS - Court 4
Evan MARITZ [12]
Franco Human
6-4, 6-4
1522832400
2018-04-04 9:00am
A6 FS TS - Court 5
Stephanus HOFFMAN
Ethan GIBBONS
7-5, 6-4
1522832400
2018-04-04 9:00am
A7 FS TS - Court 6
Gerhard VENTER
Christopher DE FREITAS
1-6, 2-6
1522832400
2018-04-04 9:00am
A8 FS TS - Court 7
Heinrich LINDEQUE
Kallen RAMIAH [5]
6-4, 4-6, 6-10
1522832400
2018-04-04 9:00am
A9 FS TS - Court 8
Marcel PETZER [3]
Anaerobi OKONKWO
6-0, 6-0
1522832400
2018-04-04 9:00am
A10 FS TS - Court 9
Ryan GEBHARDT
Christon Basson
2-6, 2-6
1522832400
2018-04-04 9:00am
A11 FS TS - Court 10
Pieter BREYTENBACH
Christo KASSELMAN
4-6, 5-7
1522832400
2018-04-04 9:00am
A12 FS TS - Court 11
Ryno Louw
Ethan GOLDBERG [16]
6-3, 6-2
1522832400
2018-04-04 9:00am
A13 FS TS - Court 12
Stefan DE BRUYN [15]
Tiaan JACOBS
6-1, 6-2
1522832400
2018-04-04 9:00am
A14 FS TS - Court 13
Jodrian van der Merwe
Keenan Fred van Jaarsveld
1-6, 2-6
1522832400
2018-04-04 9:00am
A15 FS TS - Court 14
Ettienne MULDER
Pieter Jan NEL
5-7, 3-6
1522832400
2018-04-04 9:00am
A16 FS TS - Court 15
Dylan COLYN
Logan Gavin Engela [8]
0-6, 2-6
1522832400
2018-04-04 9:00am
A17 FS TS - Court 16
Ramon HOEKSTRA [6]
Johannes ROODE
6-4, 6-3
1522836900
2018-04-04 10:15am
A18 FS TS - Court 1
Jason SPIJKERS
Friedrich BAUERMEISTER
4-6, 4-6
1522836900
2018-04-04 10:15am
A19 FS TS - Court 2
Christo Venter
Nicholas VAN AKEN
1-6, 2-6
1522836900
2018-04-04 10:15am
A20 FS TS - Court 3
Jan BEUKES
Ryan BAINES [9]
4-6, 2-6
1522836900
2018-04-04 10:15am
A21 FS TS - Court 4
Hayden CIGLER [14]
Francis GIBSON
6-0, 6-2
1522836900
2018-04-04 10:15am
A22 FS TS - Court 5
Deon Kearns
Joshua Brooksbank-Bentel
1-6, 2-6
1522836900
2018-04-04 10:15am
A23 FS TS - Court 6
Meerten VAN WYK
LJ FICK
3-6, 1-6
1522836900
2018-04-04 10:15am
A24 FS TS - Court 7
Mark EAGLE
Kian BARNARD [4]
1-6, 1-6
1522836900
2018-04-04 10:15am
A25 FS TS - Court 8
Gustav HEFER [7]
Rainier Hugo
6-1, 6-0
1522836900
2018-04-04 10:15am
A26 FS TS - Court 9
Johan GOUWS
Henning EBERSOHN
7-5, 1-6, 6-10
1522836900
2018-04-04 10:15am
A27 FS TS - Court 10
Ruben GRUNDLINGH
Simanye Majeke
6-1, 6-0
1522836900
2018-04-04 10:15am
A28 FS TS - Court 11
Matthew Andrews
Thio TSHIVHASE [13]
0-6, 1-6
1522836900
2018-04-04 10:15am
A29 FS TS - Court 12
Junaid Erasmus [10]
JACOBUS mouton
6-0, 6-1
1522836900
2018-04-04 10:15am
A30 FS TS - Court 13
Louw Olivier
Izak GOUSSARD
6-1, 6-2
1522836900
2018-04-04 10:15am
A31 FS TS - Court 14
Marno CARSTENS
Hamza Kana
4-6, 6-4, 4-10
1522841400
2018-04-04 11:30am
A33 FS TS - Court 8
Jason FOGLE [1]
Marno DU PLESSIS
6-2, 6-2
1522841400
2018-04-04 11:30am
A34 FS TS - Court 9
Matthew HARRIS
Erich SULLWALD [11]
7-5, 6-2
1522841400
2018-04-04 11:30am
A35 FS TS - Court 10
Evan MARITZ [12]
Stephanus HOFFMAN
6-4, 6-4
1522841400
2018-04-04 11:30am
A36 FS TS - Court 11
Christopher DE FREITAS
Kallen RAMIAH [5]
6-3, 6-1
1522841400
2018-04-04 11:30am
A37 FS TS - Court 12
Marcel PETZER [3]
Christon Basson
6-1, 6-2
1522841400
2018-04-04 11:30am
A38 FS TS - Court 13
Christo KASSELMAN
Ryno Louw
0-6, 1-6
1522915200
2018-04-05 8:00am
A39 FS TS - Court 1
Stefan DE BRUYN [15]
Keenan Fred van Jaarsveld
4-6, 7-6, 5-10
1522841400
2018-04-04 11:30am
A40 FS TS - Court 15
Pieter Jan NEL
Logan Gavin Engela [8]
2-6, 0-6
1522841400
2018-04-04 11:30am
A41 FS TS - Court 16
Ramon HOEKSTRA [6]
Friedrich BAUERMEISTER
6-0, 6-0
1522845900
2018-04-04 12:45pm
A42 FS TS - Court 1
Nicholas VAN AKEN
Ryan BAINES [9]
2-6, 1-6
1522915200
2018-04-05 8:00am
A43 FS TS - Court 2
Hayden CIGLER [14]
Joshua Brooksbank-Bentel
6-7, 6-3, 10-4
1522915200
2018-04-05 8:00am
A44 FS TS - Court 3
LJ FICK
Kian BARNARD [4]
4-6, 4-6
1522915200
2018-04-05 8:00am
A45 FS TS - Court 4
Gustav HEFER [7]
Henning EBERSOHN
6-3, 3-6, 12-10
1522915200
2018-04-05 8:00am
A46 FS TS - Court 5
Ruben GRUNDLINGH
Thio TSHIVHASE [13]
2-6, 2-6
1522915200
2018-04-05 8:00am
A47 FS TS - Court 6
Junaid Erasmus [10]
Louw Olivier
6-3, 7-5
1522915200
2018-04-05 8:00am
A48 FS TS - Court 7
Hamza Kana
Grant JOUBERT [2]
7-6, 5-7, 10-5
9999999999999999
TBD
D1 -
9999999999999999
TBD
F1 -
9999999999999999
TBD
G1 -
9999999999999999
TBD
G2 -
9999999999999999
TBD
G3 -
9999999999999999
TBD
H1 -
1522927800
2018-04-05 11:30am
I1 Mudd - Court 1
Marno DU PLESSIS
Erich SULLWALD [11]
2-6, 6-4, 4-10
N/A I2 -
Stephanus HOFFMAN
Kallen RAMIAH [5]
(Did not play)
Walkover
1522927800
2018-04-05 11:30am
I3 Mudd - Court 3
Christon Basson
Christo KASSELMAN
6-4, 3-6, 10-8
1522927800
2018-04-05 11:30am
I4 Mudd - Court 4
Stefan DE BRUYN [15]
Pieter Jan NEL
6-0, 6-0
1522927800
2018-04-05 11:30am
I5 Mudd - Court 5
Friedrich BAUERMEISTER
Nicholas VAN AKEN
6-4, 4-6, 9-11
1522927800
2018-04-05 11:30am
I6 Mudd - Court 6
Joshua Brooksbank-Bentel
LJ FICK
4-6, 6-2, 7-10
1522927800
2018-04-05 11:30am
I7 Mudd - Court 7
Henning EBERSOHN
Ruben GRUNDLINGH
7-5, 7-5
1522927800
2018-04-05 11:30am
I8 Mudd - Court 8
Louw Olivier
Grant JOUBERT [2]
1-6, 3-6
1523001600
2018-04-06 8:00am
I9 Mudd - Court 5
Erich SULLWALD [11]
Stephanus HOFFMAN
6-3, 7-6
1523001600
2018-04-06 8:00am
I10 Mudd - Court 6
Christon Basson
Stefan DE BRUYN [15]
2-6, 1-6
1523001600
2018-04-06 8:00am
I11 Mudd - Court 7
Nicholas VAN AKEN
LJ FICK
6-1, 6-3
1523001600
2018-04-06 8:00am
I12 Mudd - Court 8
Henning EBERSOHN
Grant JOUBERT [2]
6-3, 7-5
1523174400
2018-04-08 8:00am
I13 Mudd - Court 1
Erich SULLWALD [11]
Stefan DE BRUYN [15]
6-3, 3-6, 10-8
1523174400
2018-04-08 8:00am
I14 Mudd - Court 2
Nicholas VAN AKEN
Henning EBERSOHN
6-2, 6-1
1523183400
2018-04-08 10:30am
I15 Mudd - Court 6
Erich SULLWALD [11]
Nicholas VAN AKEN
6-3, 6-3
N/A J1 Mudd - Court 7
Stefan DE BRUYN [15]
(Did not play)
Henning EBERSOHN
Walkover
1523174400
2018-04-08 8:00am
K1 Mudd - Court 3
Stephanus HOFFMAN
Christon Basson
6-1, 6-1
1523174400
2018-04-08 8:00am
K2 Mudd - Court 4
LJ FICK
Grant JOUBERT [2]
3-6, 6-3, 8-10
1523183400
2018-04-08 10:30am
K3 Mudd - Court 8
Stephanus HOFFMAN
Grant JOUBERT [2]
1523187000
2018-04-08 11:30am
L1 Mudd - Court 1
Christon Basson
LJ FICK
4-6, 4-6
1523006100
2018-04-06 9:15am
M2 Mudd - Court 1
Christo KASSELMAN
Pieter Jan NEL
6-4, 6-1
1523006100
2018-04-06 9:15am
M3 Mudd - Court 2
Friedrich BAUERMEISTER
Joshua Brooksbank-Bentel
2-6, 2-6
1523006100
2018-04-06 9:15am
M4 Mudd - Court 3
Ruben GRUNDLINGH
Louw Olivier
3-6, 4-6
1523174400
2018-04-08 8:00am
M5 Mudd - Court 5
Marno DU PLESSIS
Christo KASSELMAN
6-0, 6-0
1523174400
2018-04-08 8:00am
M6 Mudd - Court 6
Joshua Brooksbank-Bentel
Louw Olivier
6-3, 6-2
1523187000
2018-04-08 11:30am
M7 Mudd - Court 2
Marno DU PLESSIS
Joshua Brooksbank-Bentel
7-6, 3-6, 10-5
1523187000
2018-04-08 11:30am
N1 Mudd - Court 3
Christo KASSELMAN
Louw Olivier
1-6, 2-6
1523174400
2018-04-08 8:00am
O2 Mudd - Court 7
Friedrich BAUERMEISTER
Ruben GRUNDLINGH
2-6, 7-5, 10-2
1523187000
2018-04-08 11:30am
O3 Mudd - Court 4
Pieter Jan NEL
Friedrich BAUERMEISTER
4-6, 4-6
1522918800
2018-04-05 9:00am
Q2 Mudd - Court 3
Daniel Jeffery
Ethan LEE
0-6, 1-6
1522918800
2018-04-05 9:00am
Q3 Mudd - Court 4
Franco Human
Ethan GIBBONS
6-4, 4-6, 10-8
1522918800
2018-04-05 9:00am
Q4 Mudd - Court 5
Gerhard VENTER
Heinrich LINDEQUE
0-6, 0-6
1522918800
2018-04-05 9:00am
Q5 Mudd - Court 6
Anaerobi OKONKWO
Ryan GEBHARDT
2-6, 0-6
1522918800
2018-04-05 9:00am
Q6 Mudd - Court 7
Pieter BREYTENBACH
Ethan GOLDBERG [16]
6-3, 2-6, 3-10
1522918800
2018-04-05 9:00am
Q7 Mudd - Court 8
Tiaan JACOBS
Jodrian van der Merwe
6-4, 7-6
1522923300
2018-04-05 10:15am
Q8 Mudd - Court 1
Ettienne MULDER
Dylan COLYN
1-6, 4-6
1522923300
2018-04-05 10:15am
Q9 Mudd - Court 2
Johannes ROODE
Jason SPIJKERS
6-2, 6-2
1522923300
2018-04-05 10:15am
Q10 Mudd - Court 3
Christo Venter
Jan BEUKES
2-6, 1-6
1522923300
2018-04-05 10:15am
Q11 Mudd - Court 4
Francis GIBSON
Deon Kearns
6-3, 7-5
1522923300
2018-04-05 10:15am
Q12 Mudd - Court 5
Meerten VAN WYK
Mark EAGLE
6-3, 6-4
1522923300
2018-04-05 10:15am
Q13 Mudd - Court 6
Rainier Hugo
Johan GOUWS
1-6, 3-6
1522923300
2018-04-05 10:15am
Q14 Mudd - Court 7
Simanye Majeke
Matthew Andrews
7-5, 6-3
1522923300
2018-04-05 10:15am
Q15 Mudd - Court 8
JACOBUS mouton
Izak GOUSSARD
3-6, 2-6
1522932300
2018-04-05 12:45pm
Q17 Mudd - Court 1
JB VAN SCHALKWYK
Ethan LEE
0-6, 1-6
1522932300
2018-04-05 12:45pm
Q18 Mudd - Court 2
Franco Human
Heinrich LINDEQUE
3-6, 1-6
1522932300
2018-04-05 12:45pm
Q19 Mudd - Court 3
Ryan GEBHARDT
Ethan GOLDBERG [16]
2-6, 1-6
1522932300
2018-04-05 12:45pm
Q20 Mudd - Court 4
Tiaan JACOBS
Dylan COLYN
1-6, 6-1, 10-8
1522932300
2018-04-05 12:45pm
Q21 Mudd - Court 5
Johannes ROODE
Jan BEUKES
6-4, 6-4
1522932300
2018-04-05 12:45pm
Q22 Mudd - Court 6
Francis GIBSON
Meerten VAN WYK
6-3, 7-5
1522932300
2018-04-05 12:45pm
Q23 Mudd - Court 7
Johan GOUWS
Simanye Majeke
7-5, 7-6
1522932300
2018-04-05 12:45pm
Q24 Mudd - Court 8
Izak GOUSSARD
Marno CARSTENS
2-6, 0-6
1523006100
2018-04-06 9:15am
Q25 Mudd - Court 4
Ethan LEE
Heinrich LINDEQUE
6-7, 3-6
1523006100
2018-04-06 9:15am
Q26 Mudd - Court 5
Ethan GOLDBERG [16]
Tiaan JACOBS
3-6, 2-6
1523006100
2018-04-06 9:15am
Q27 Mudd - Court 6
Johannes ROODE
Francis GIBSON
6-1, 6-2
1523006100
2018-04-06 9:15am
Q28 Mudd - Court 7
Johan GOUWS
Marno CARSTENS
2-6, 0-6
1523088000
2018-04-07 8:00am
Q29 Mudd - Court 8
Heinrich LINDEQUE
Tiaan JACOBS
6-1, 6-0
1523178000
2018-04-08 9:00am
Q30 Mudd - Court 1
Johannes ROODE
Marno CARSTENS
3-6, 3-6
1523187000
2018-04-08 11:30am
Q31 Mudd - Court 5
Heinrich LINDEQUE
Marno CARSTENS
3-6, 3-6
1523187000
2018-04-08 11:30am
R1 Mudd - Court 6
Tiaan JACOBS
Johannes ROODE
4-6, 3-6
1523178000
2018-04-08 9:00am
S1 Mudd - Court 2
Ethan LEE
Ethan GOLDBERG [16]
6-4, 6-3
1523178000
2018-04-08 9:00am
S2 Mudd - Court 3
Francis GIBSON
Johan GOUWS
6-4, 6-0
1523187000
2018-04-08 11:30am
S3 Mudd - Court 7
Ethan LEE
Francis GIBSON
6-2, 6-2
1523187000
2018-04-08 11:30am
T1 Mudd - Court 8
Ethan GOLDBERG [16]
Johan GOUWS
1523006100
2018-04-06 9:15am
U1 Mudd - Court 8
JB VAN SCHALKWYK
Franco Human
1-6, 1-6
1523010600
2018-04-06 10:30am
U2 Mudd - Court 1
Ryan GEBHARDT
Dylan COLYN
7-6, 6-4
1523010600
2018-04-06 10:30am
U3 Mudd - Court 2
Jan BEUKES
Meerten VAN WYK
4-6, 3-6
1523010600
2018-04-06 10:30am
U4 Mudd - Court 3
Simanye Majeke
Izak GOUSSARD
2-6, 1-6
1523178000
2018-04-08 9:00am
U5 Mudd - Court 4
Franco Human
Ryan GEBHARDT
6-0, 6-0
1523091600
2018-04-07 9:00am
U6 Mudd - Court 5
Meerten VAN WYK
Izak GOUSSARD
6-1, 6-1
1523192400
2018-04-08 1:00pm
U7 Mudd - Court 1
Franco Human
Meerten VAN WYK
3-6, 2-6
1523192400
2018-04-08 1:00pm
V1 Mudd - Court 2
Ryan GEBHARDT
Izak GOUSSARD
7-5, 2-6, 6-10
1523178000
2018-04-08 9:00am
W1 Mudd - Court 6
JB VAN SCHALKWYK
Dylan COLYN
1-6, 5-7
1523178000
2018-04-08 9:00am
W2 Mudd - Court 7
Jan BEUKES
Simanye Majeke
6-1, 6-2
1523192400
2018-04-08 1:00pm
W3 Mudd - Court 3
Dylan COLYN
Jan BEUKES
6-3, 6-0, 10-6
1523192400
2018-04-08 1:00pm
X1 Mudd - Court 4
JB VAN SCHALKWYK
Simanye Majeke
6-4, 4-6, 4-10
1523001600
2018-04-06 8:00am
Y2 Mudd - Court 1
Ethan GIBBONS
Gerhard VENTER
6-0, 6-3
1523001600
2018-04-06 8:00am
Y3 Mudd - Court 2
Anaerobi OKONKWO
Pieter BREYTENBACH
3-6, 3-6
1522936800
2018-04-05 2:00pm
Y4 Mudd - Court 3
Jodrian van der Merwe
Ettienne MULDER
6-0, 6-1
1523001600
2018-04-06 8:00am
Y5 Mudd - Court 3
Jason SPIJKERS
Christo Venter
6-2, 6-4
1522936800
2018-04-05 2:00pm
Y6 Mudd - Court 5
Deon Kearns
Mark EAGLE
2-6, 1-6
1523001600
2018-04-06 8:00am
Y7 Mudd - Court 4
Rainier Hugo
Matthew Andrews
6-2, 6-3
1523013300
2018-04-06 11:15am
Y9 Mudd - Court 4
Daniel Jeffery
Ethan GIBBONS
2-6, 3-6
1523013300
2018-04-06 11:15am
Y10 Mudd - Court 5
Pieter BREYTENBACH
Jodrian van der Merwe
0-6, 1-6
1523013300
2018-04-06 11:15am
Y11 Mudd - Court 6
Jason SPIJKERS
Mark EAGLE
7-6, 6-1
1523013300
2018-04-06 11:15am
Y12 Mudd - Court 7
Rainier Hugo
JACOBUS mouton
6-3, 4-6, 10-7
1523178000
2018-04-08 9:00am
Y13 Mudd - Court 8
Ethan GIBBONS
Jodrian van der Merwe
6-4, 7-6
1523181600
2018-04-08 10:00am
Y14 Mudd - Court 1
Jason SPIJKERS
Rainier Hugo
6-4, 6-4
1523192400
2018-04-08 1:00pm
Y15 Mudd - Court 5
Ethan GIBBONS
Jason SPIJKERS
6-4, 3-6, 10-5
1523192400
2018-04-08 1:00pm
Z1 Mudd - Court 6
Jodrian van der Merwe
Rainier Hugo
6-3, 6-3
1523181600
2018-04-08 10:00am
AA1 Mudd - Court 2
Daniel Jeffery
Pieter BREYTENBACH
7-6, 6-4
1523181600
2018-04-08 10:00am
AA2 Mudd - Court 3
Mark EAGLE
JACOBUS mouton
4-6, 6-4, 12-14
N/A AA3 Mudd - Court 7
Daniel Jeffery
JACOBUS mouton
(Did not play)
Walkover
1523192400
2018-04-08 1:00pm
AB1 Mudd - Court 8
Pieter BREYTENBACH
Mark EAGLE
1523013300
2018-04-06 11:15am
AC2 Mudd - Court 8
Anaerobi OKONKWO
Ettienne MULDER
6-3, 6-3
1523015100
2018-04-06 11:45am
AC3 Mudd - Court 1
Christo Venter
Deon Kearns
6-2, 6-1
1523181600
2018-04-08 10:00am
AC5 Mudd - Court 4
Gerhard VENTER
Anaerobi OKONKWO
6-1, 6-4
1523181600
2018-04-08 10:00am
AC6 Mudd - Court 5
Christo Venter
Matthew Andrews
6-3, 6-3
1523192400
2018-04-08 1:00pm
AC7 Mudd - Court 1
Gerhard VENTER
Christo Venter
3-6, 3-6
1523192400
2018-04-08 1:00pm
AD1 Mudd - Court 2
Anaerobi OKONKWO
Matthew Andrews
5-7, 6-4, 3-10
1523181600
2018-04-08 10:00am
AE3 Mudd - Court 3
Ettienne MULDER
Deon Kearns
3-6, 3-6