Print

Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Partner Alternate Replaced
[1] Wian CONRADIE ZA Affies Stephan VAN NIEKERK No -
[1] Stephan VAN NIEKERK Menlopark Primary Wian CONRADIE No -
[2] Arno COLYN Nmmu Tennis Club Louis FOURIE No -
[2] Louis FOURIE ZA Riversdal Tennis Club Arno COLYN No -
[3] Ruben Dillman Elarduspark Primary Muhammad VALLY No -
[3] Muhammad VALLY ZA Clubview Tennis Club Ruben Dillman No -
[4] Matthew Endrody ZA Randburg Tennis Club Reuben Bakker No -
[4] Reuben Bakker ZA Randburg Tennis Club Matthew Endrody No -
- Günter Lubbe Wierdapark Tennis Club Pedro Basson No -
- Pedro Basson ZA Pirates Tennis Club Günter Lubbe No -
- Ishmael , Kamogelo MORAKA Dainfern Country Club Ryan Friend No -
- Itiel Katz Killarney Tennis Club Jaden Slom No -
- Janco Stoltz ZA Groenkloof Campus Dillan PIENAAR No -
- Waldo Vermaak Rustenburg High Jean-Pierre VISAGIE No -
- Igemar SCHOLTZ Stellenbosh Laerskool Michael LOVEMORE No -
- Ivan Koen ZA George Tennis Club VIC ATAM No -
- Matseliso MATANG ZA Grey College Primary David LOMBARD No -
- David LOMBARD ZA St. Andrew's School Bloemfontein Matseliso MATANG No -
- Ryan Friend ZA Bryanston Sports Club Ishmael , Kamogelo MORAKA No -
- VIC ATAM ZA Weltevreden Park Tennis Club Ivan Koen No -
- Daniel JAUSS ZA St Stithians Boys' College Andrzej LUBASINSKI No -
- Jaden Slom ZA Jeppe Quondam Tennis Club Itiel Katz No -
- Andrzej LUBASINSKI Northmead Tennis Club Daniel JAUSS No -
- Dillan PIENAAR ZA Elarduspark Tennis Club Janco Stoltz No -
- Jean-Pierre VISAGIE ZA Uplands College Waldo Vermaak No -
- Michael LOVEMORE Douglas High Igemar SCHOLTZ No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1523024100
2018-04-06 2:15pm
A2 GRE - Court 21
Ishmael , Kamogelo MORAKA
Ryan Friend
Pedro Basson
Günter Lubbe
4-6, 3-6
1523024100
2018-04-06 2:15pm
A4 GRE - Court 22
Matseliso MATANG
David LOMBARD
Waldo Vermaak
Jean-Pierre VISAGIE
6-3, 6-3
1523028600
2018-04-06 3:30pm
A5 GRE - Court 1
Igemar SCHOLTZ
Michael LOVEMORE
Janco Stoltz
Dillan PIENAAR
6-4, 6-2
1523028600
2018-04-06 3:30pm
A6 GRE - Court 2
Itiel Katz
Jaden Slom
Reuben Bakker [4]
Matthew Endrody [4]
1-6, 0-6
1523028600
2018-04-06 3:30pm
A7 GRE - Court 3
Daniel JAUSS
Andrzej LUBASINSKI
VIC ATAM
Ivan Koen
6-2, 6-0
1523193600
2018-04-08 1:20pm
A9 UFS - Court 11
Stephan VAN NIEKERK [1]
Wian CONRADIE [1]
Pedro Basson
Günter Lubbe
2-6, 3-6
1523193600
2018-04-08 1:20pm
A10 UFS - Court 12
Muhammad VALLY [3]
Ruben Dillman [3]
Matseliso MATANG
David LOMBARD
6-4, 6-7, 10-3
1523193600
2018-04-08 1:20pm
A11 UFS - Court 13
Igemar SCHOLTZ
Michael LOVEMORE
Reuben Bakker [4]
Matthew Endrody [4]
2-6, 2-6
1523193600
2018-04-08 1:20pm
A12 UFS - Court 14
Daniel JAUSS
Andrzej LUBASINSKI
Arno COLYN [2]
Louis FOURIE [2]
2-6, 3-6
1523196900
2018-04-08 2:15pm
A13 UFS - Court 5
Pedro Basson
Günter Lubbe
Muhammad VALLY [3]
Ruben Dillman [3]
6-3, 6-3
1523196900
2018-04-08 2:15pm
A14 UFS - Court 6
Reuben Bakker [4]
Matthew Endrody [4]
Arno COLYN [2]
Louis FOURIE [2]
6-4, 2-6, 9-11
1523260800
2018-04-09 8:00am
A15 GRE - Court 6
Pedro Basson
Günter Lubbe
Arno COLYN [2]
Louis FOURIE [2]
5-7, 2-6