Print

Main Draw 1 2 TSA911296 GE A1 [1] Vasilios CARIPI BYE 3 4 TSA671021 TSA021414 GE MPUM David DE WET Frederick NEL 6-2, 6-4 5 6 TSA021582 TSA021314 GE GN Ryan AUSTEN Henning EBERSOHN 6-3, 6-0 7 8 TSA010340 GE A4 BYE [5] Seth SEELY 9 10 TSA021150 GC A5 [3] Albert KIRSTEN BYE 11 12 TSA011444 TSA991050 NWP GE Imaad SAYED JORDAN MORAIS 6-0, 6-0 13 14 TSA011478 TSA010042 NWP MPUM Andre HARTMAN ZANDER FOURIE 6-1, 6-3 15 16 TSA010464 GN A8 BYE [8] Willem BRINK 17 18 TSA020371 NWP A9 [6] Aldan COETZEE BYE 19 20 TSA021381 GC A10 Josh CRONJE BYE 21 22 TSA011553 TSA010759 GE GE Christo HOFFMAN Sibusiso HLABANGANE 6-0, 6-2 23 24 TSA961354 NWP A12 BYE [4] Rayne ROSELT 25 26 TSA011408 GN A13 [7] Luan BOSCH BYE 27 28 TSA991747 TSA011022 GN GN Juan-Heinrich BORNMAN (Ret.) Kian STEYN 6-0, 2-0 (Ret.) 29 30 TSA980022 GE A15 Tristan EELES BYE 31 32 TSA011400 GN A16 BYE [2] Chrisjan VAN WYK [1] Vasilios CARIPI Frederick NEL 6-0, 6-2 Henning EBERSOHN [5] Seth SEELY 6-1, 6-0 [3] Albert KIRSTEN JORDAN MORAIS 6-1, 7-5 ZANDER FOURIE [8] Willem BRINK 6-0, 7-6 [6] Aldan COETZEE Josh CRONJE 6-0, 6-1 Sibusiso HLABANGANE [4] Rayne ROSELT 6-2, 6-3 [7] Luan BOSCH Kian STEYN 6-4, 6-0 Tristan EELES [2] Chrisjan VAN WYK 6-3, 6-4 [1] Vasilios CARIPI [5] Seth SEELY 6-0, 6-1 [3] Albert KIRSTEN ZANDER FOURIE 6-2, 6-2 [6] Aldan COETZEE [4] Rayne ROSELT 4-6, 6-3, 6-3 [7] Luan BOSCH [2] Chrisjan VAN WYK 7-6, 3-6, 6-3 [1] Vasilios CARIPI [3] Albert KIRSTEN 6-2, 6-2 [6] Aldan COETZEE [2] Chrisjan VAN WYK 6-0, 6-4 [1] Vasilios CARIPI [2] Chrisjan VAN WYK 6-3, 6-3 [1] Vasilios CARIPI
[3] Albert KIRSTEN [6] Aldan COETZEE 7-6, 6-2 3/4 Playoff [6] Aldan COETZEE
D1 ZANDER FOURIE BYE 7/8 Playoff ZANDER FOURIE
Henning EBERSOHN Tristan EELES 5-7, 7-6, 10-5 11/12 Playoff Henning EBERSOHN
Frederick NEL Kian STEYN 6-3, 7-6 15/16 Playoff Kian STEYN
J1 David DE WET BYE 19/20 Playoff David DE WET
L1 Ryan AUSTEN BYE 23/24 Playoff Ryan AUSTEN
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Vasilios CARIPI Bedfordview Country Club No -
[2] Chrisjan VAN WYK ZA Lyttelton Tennis Club No -
[3] Albert KIRSTEN ZA Marks Park Sports Club No -
[4] Rayne ROSELT Potchefstroom Country Club No -
[5] Seth SEELY ZA Parkrand Tennis Complex No -
[6] Aldan COETZEE ZA No -
[7] Luan BOSCH ZA JL's Juniors Club No -
[8] Willem Brink ZA Belgrave Tennis Club No -
- Imaad Sayed Bailliepark Tennis Club No -
- Kian STEYN ZA Affies No -
- JORDAN MORAIS ZA Marks Park Sports Club No -
- Christo Hoffman Alberton High No -
- Juan-Heinrich Bornman ZA Wingate Country Tennis Club No -
- Andre Hartman Lichtenburg High No -
- Henning EBERSOHN Rustenburg High No -
- Josh CRONJE ZA Bryanston Sports Club No -
- Tristan Eeles Alberhart Tennis Club No -
- Sibusiso HLABANGANE Sunward Park Tennis Club No -
- David DE WET ZA Selection Park Tennis Club No -
- Ryan Austen Benoni Lake Club No -
- Frederick NEL ZA Secunda Hoerskool No -
- ZANDER FOURIE Standerton Hoerskool No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1537536600
2018-09-21 1:30pm
A2 GEHQ - Court 1
David DE WET
Frederick NEL
2-6, 4-6
1537536600
2018-09-21 1:30pm
A3 GEHQ - Court 2
Ryan Austen
Henning EBERSOHN
3-6, 0-6
1537536600
2018-09-21 1:30pm
A6 GEHQ - Court 3
Imaad Sayed
JORDAN MORAIS
0-6, 0-6
1537536600
2018-09-21 1:30pm
A7 GEHQ - Court 4
Andre Hartman
ZANDER FOURIE
1-6, 3-6
1537536600
2018-09-21 1:30pm
A11 GEHQ - Court 5
Christo Hoffman
Sibusiso HLABANGANE
0-6, 2-6
1537536600
2018-09-21 1:30pm
A14 GEHQ - Court 6
Juan-Heinrich Bornman
(Ret.)
Kian STEYN
0-6, 0-2
Retired
1537603200
2018-09-22 8:00am
A17 GEHQ - Court 11
Vasilios CARIPI [1]
Frederick NEL
6-0, 6-2
1537603200
2018-09-22 8:00am
A18 GEHQ - Court 12
Henning EBERSOHN
Seth SEELY [5]
1-6, 0-6
1537603200
2018-09-22 8:00am
A19 GEHQ - Court 13
Albert KIRSTEN [3]
JORDAN MORAIS
6-1, 7-5
1537607700
2018-09-22 9:15am
A20 GEHQ - Court 1
ZANDER FOURIE
Willem Brink [8]
6-0, 7-6
1537607700
2018-09-22 9:15am
A21 GEHQ - Court 2
Aldan COETZEE [6]
Josh CRONJE
6-0, 6-1
1537607700
2018-09-22 9:15am
A22 GEHQ - Court 3
Sibusiso HLABANGANE
Rayne ROSELT [4]
2-6, 3-6
1537607700
2018-09-22 9:15am
A23 GEHQ - Court 4
Luan BOSCH [7]
Kian STEYN
6-4, 6-0
1537607700
2018-09-22 9:15am
A24 GEHQ - Court 5
Tristan Eeles
Chrisjan VAN WYK [2]
3-6, 4-6
1537689600
2018-09-23 8:00am
A25 GEHQ - Court 1
Vasilios CARIPI [1]
Seth SEELY [5]
6-0, 6-1
1537689600
2018-09-23 8:00am
A26 GEHQ - Court 2
Albert KIRSTEN [3]
ZANDER FOURIE
6-2, 6-2
1537689600
2018-09-23 8:00am
A27 GEHQ - Court 3
Aldan COETZEE [6]
Rayne ROSELT [4]
4-6, 6-3, 6-3
1537689600
2018-09-23 8:00am
A28 GEHQ - Court 4
Luan BOSCH [7]
Chrisjan VAN WYK [2]
6-7, 6-3, 3-6
1537707600
2018-09-23 1:00pm
A29 GEHQ - Court 13
Vasilios CARIPI [1]
Albert KIRSTEN [3]
6-2, 6-2
1537712100
2018-09-23 2:15pm
A30 GEHQ - Court 1
Aldan COETZEE [6]
Chrisjan VAN WYK [2]
0-6, 4-6
1537780500
2018-09-24 9:15am
A31 GEHQ - Court 1
Vasilios CARIPI [1]
Chrisjan VAN WYK [2]
6-3, 6-3
1537789500
2018-09-24 11:45am
B1 GEHQ - Court 11
Albert KIRSTEN [3]
Aldan COETZEE [6]
6-7, 2-6
1537776000
2018-09-24 8:00am
C1 GEHQ - Court 6
Seth SEELY [5]
ZANDER FOURIE
6-0, 6-1
N/A C2 GEHQ - Court 7
Rayne ROSELT [4]
(Did not play)
Luan BOSCH [7]
Walkover
1537789500
2018-09-24 11:45am
C3 GEHQ - Court 12
Seth SEELY [5]
Luan BOSCH [7]
6-2, 6-2
1537694100
2018-09-23 9:15am
E1 GEHQ - Court 12
Frederick NEL
Henning EBERSOHN
2-6, 1-6
1537694100
2018-09-23 9:15am
E2 GEHQ - Court 13
JORDAN MORAIS
Willem Brink [8]
6-1, 6-2
1537698600
2018-09-23 10:30am
E3 GEHQ - Court 1
Josh CRONJE
Sibusiso HLABANGANE
3-6, 0-6
1537698600
2018-09-23 10:30am
E4 GEHQ - Court 2
Kian STEYN
Tristan Eeles
5-7, 3-6
1537776000
2018-09-24 8:00am
E5 GEHQ - Court 8
Henning EBERSOHN
JORDAN MORAIS
5-7, 4-6
N/A E6 GEHQ - Court 9
Sibusiso HLABANGANE
Tristan Eeles
(Did not play)
Walkover
1537791900
2018-09-24 12:25pm
E7 GEHQ - Court 8
JORDAN MORAIS
Sibusiso HLABANGANE
6-2, 4-6, 7-10
1537794000
2018-09-24 1:00pm
F1 GEHQ - Court 1
Henning EBERSOHN
Tristan Eeles
5-7, 7-6, 10-5
1537776000
2018-09-24 8:00am
G1 GEHQ - Court 10
Frederick NEL
Willem Brink [8]
1-6, 3-6
1537776000
2018-09-24 8:00am
G2 GEHQ - Court 11
Josh CRONJE
Kian STEYN
6-3, 6-1
1537794000
2018-09-24 1:00pm
G3 GEHQ - Court 2
Willem Brink [8]
Josh CRONJE
1-6, 6-3, 10-7
1537794000
2018-09-24 1:00pm
H1 GEHQ - Court 3
Frederick NEL
Kian STEYN
3-6, 6-7
1537698600
2018-09-23 10:30am
I9 GEHQ - Court 3
David DE WET
Ryan Austen
6-0, 4-6, 10-1
1537698600
2018-09-23 10:30am
I10 GEHQ - Court 4
Imaad Sayed
Andre Hartman
3-6, 7-5, 10-5
1537776000
2018-09-24 8:00am
I13 GEHQ - Court 12
David DE WET
Imaad Sayed
1-6, 2-6
1537794000
2018-09-24 1:00pm
I15 GEHQ - Court 4
Imaad Sayed
Christo Hoffman
6-1, 6-0
1537776000
2018-09-24 8:00am
K1 GEHQ - Court 13
Ryan Austen
Andre Hartman
2-6, 4-6