Print

Main Draw 1 2 TSA061311 GC A1 [1] Jordan GEORGIEV BYE 3 4 TSA048983 TSA051320 GC GE VELISLAV BOCHUKOV Andrzej LUBASINSKI 6-0, 6-3 5 6 TSA051286 GC GN Kelvin JELE Enzo LOOTS Walkover 7 8 TSA048885 TSA051278 NWP GN Bogosi NKOLONYANE [8] JADON KOHLMEYER 7-5, 6-0 9 10 TSA051298 TSA048453 GN GE [4] Jandré VILJOEN Jonathan GRAY 6-0, 6-0 11 12 TSA051016 TSA048717 GC GC Luke OOSTHUIZEN Fredrik FRIBERG 6-4, 6-1 13 14 TSA048964 TSA051406 GE GN Kevin KOTZE Günter LUBBE 6-3, 6-3 15 16 TSA048467 TSA061293 NWP MPUM Christopher HERBST [7] Jovan LUBBE 6-0, 6-1 17 18 TSA050068 TSA051559 GC GC [6] Connor Thomas DOIG Krishnav HANDA 6-1, 6-3 19 20 TSA061260 GC NWP Mayibongwe NGUBANE Tiaan NELSON Walkover 21 22 TSA051454 TSA051130 GC GC Pedro BASSON Daniel GORALSKY 6-0, 6-0 23 24 TSA048778 TSA051292 NWP GN Jayte OBERHOLZER [3] Kyle ERWEE 6-0, 6-0 25 26 TSA051309 TSA048976 EDEN NWP [5] Charl VOS Quintin WILKENS 6-0, 6-0 27 28 TSA051585 TSA048727 GE GE Keano GALINHO Lesedi MALAPILE 6-0, 6-0 29 30 TSA051068 TSA048614 GC GN Mikhail VALA Wian CONRADIE Walkover 31 32 TSA051319 TSA048610 GN KZN Ryan SUMMERS [2] Marshall HULETT 6-0, 6-0 [1] Jordan GEORGIEV Andrzej LUBASINSKI 6-2, 6-3 Enzo LOOTS Bogosi NKOLONYANE Walkover [4] Jandré VILJOEN Fredrik FRIBERG 6-0, 6-1 Günter LUBBE [7] Jovan LUBBE 6-4, 7-5 [6] Connor Thomas DOIG Tiaan NELSON 6-3, 6-3 Pedro BASSON [3] Kyle ERWEE 6-4, 6-0 [5] Charl VOS Lesedi MALAPILE 6-2, 6-1 Mikhail VALA [2] Marshall HULETT 6-0, 6-0 [1] Jordan GEORGIEV Bogosi NKOLONYANE 6-2, 6-0 [4] Jandré VILJOEN Günter LUBBE 6-0, 6-1 [6] Connor Thomas DOIG [3] Kyle ERWEE 6-4, 6-2 [5] Charl VOS [2] Marshall HULETT 6-2, 6-1 [1] Jordan GEORGIEV [4] Jandré VILJOEN 6-1, 6-1 [3] Kyle ERWEE [2] Marshall HULETT 6-2, 6-2 [1] Jordan GEORGIEV [3] Kyle ERWEE 6-3, 6-2 [1] Jordan GEORGIEV
[4] Jandré VILJOEN [2] Marshall HULETT 6-0, 6-2 3/4 Playoff [2] Marshall HULETT
Günter LUBBE [5] Charl VOS 6-2, 6-2 7/8 Playoff [5] Charl VOS
Andrzej LUBASINSKI Tiaan NELSON 6-4, 6-4 11/12 Playoff Tiaan NELSON
H1 BYE Mikhail VALA 15/16 Playoff Mikhail VALA
Luke OOSTHUIZEN Ryan SUMMERS 6-2, 6-2 19/20 Playoff Luke OOSTHUIZEN
VELISLAV BOCHUKOV Keano GALINHO Walkover 23/24 Playoff Keano GALINHO
N1 BYE Quintin WILKENS 27/28 Playoff Quintin WILKENS
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Jordan GEORGIEV ZA St Stithians Boys' College No -
- VELISLAV BOCHUKOV German Country Club No -
- Andrzej LUBASINSKI Northmead Tennis Club No -
- Kelvin Jele No -
- Enzo LOOTS ZA afrikaans hoër seuns No -
- Bogosi NKOLONYANE BW Riaan Venter Tennis Accademy No -
[8] JADON KOHLMEYER ZA Woodhill High No -
[4] Jandré VILJOEN ZA Menlopark High School No -
- Jonathan Gray ZA Alberhart Tennis Club No -
- Luke OOSTHUIZEN ZA St David's Marist Inanda No -
- Fredrik Friberg SE German Country Club No -
- Kevin Kotze ZA Marais Viljoen High No -
- Günter Lubbe Wierdapark Tennis Club No -
- Christopher Herbst Rustenburg High No -
[7] Jovan LUBBE ZA Nelspruit Tennis Club No -
[6] Connor Thomas DOIG ZA Sandton Sports Club No -
- Krishnav Handa Sandton Sports Club No -
- Mayibongwe Ngubane No -
- Tiaan Nelson ZA Rustenburg High No -
- Pedro Basson ZA Pirates Tennis Club No -
- Daniel Goralsky ZA Bedfordview Country Club No -
- Jayte Oberholzer ZA Rustenburg High No -
[3] Kyle Erwee ZA Garsfontein Hoerskool No -
[5] Charl VOS ZA Great Tennis No -
- Quintin Wilkens ZA Rustenburg High No -
- Keano Galinho ZA Italian Tennis Club No -
- Lesedi Malapile ZA Sunward Park Tennis Club No -
- Mikhail Vala German Country Club No -
- Wian CONRADIE ZA Affies No -
- Ryan SUMMERS Hartebeespoort Tennis Club No -
[2] Marshall HULETT ZA Riaan Venter Tennis Academy No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1537541100
2018-09-21 2:45pm
A2 GEHQ - Court 16
VELISLAV BOCHUKOV
Andrzej LUBASINSKI
0-6, 3-6
N/A A3 GEHQ - Court 1
Kelvin Jele
(Did not play)
Enzo LOOTS
Walkover
1537545600
2018-09-21 4:00pm
A4 GEHQ - Court 2
Bogosi NKOLONYANE
JADON KOHLMEYER [8]
7-5, 6-0
1537545600
2018-09-21 4:00pm
A5 GEHQ - Court 3
Jandré VILJOEN [4]
Jonathan Gray
6-0, 6-0
1537545600
2018-09-21 4:00pm
A6 GEHQ - Court 4
Luke OOSTHUIZEN
Fredrik Friberg
4-6, 1-6
1537545600
2018-09-21 4:00pm
A7 GEHQ - Court 5
Kevin Kotze
Günter Lubbe
3-6, 3-6
1537545600
2018-09-21 4:00pm
A8 GEHQ - Court 6
Christopher Herbst
Jovan LUBBE [7]
0-6, 1-6
1537545600
2018-09-21 4:00pm
A9 GEHQ - Court 7
Connor Thomas DOIG [6]
Krishnav Handa
6-1, 6-3
N/A A10 GEHQ - Court 8
Mayibongwe Ngubane
(Did not play)
Tiaan Nelson
Walkover
1537545600
2018-09-21 4:00pm
A11 GEHQ - Court 9
Pedro Basson
Daniel Goralsky
6-0, 6-0
1537545600
2018-09-21 4:00pm
A12 GEHQ - Court 10
Jayte Oberholzer
Kyle Erwee [3]
0-6, 0-6
1537545600
2018-09-21 4:00pm
A13 GEHQ - Court 11
Charl VOS [5]
Quintin Wilkens
6-0, 6-0
1537545600
2018-09-21 4:00pm
A14 GEHQ - Court 12
Keano Galinho
Lesedi Malapile
0-6, 0-6
N/A A15 GEHQ - Court 13
Mikhail Vala
Wian CONRADIE
(Did not play)
Walkover
1537545600
2018-09-21 4:00pm
A16 GEHQ - Court 14
Ryan SUMMERS
Marshall HULETT [2]
0-6, 0-6
1537616700
2018-09-22 11:45am
A17 GEHQ - Court 11
Jordan GEORGIEV [1]
Andrzej LUBASINSKI
6-2, 6-3
N/A A18 GEHQ - Court 12
Enzo LOOTS
(Did not play)
Bogosi NKOLONYANE
Walkover
1537616700
2018-09-22 11:45am
A19 GEHQ - Court 13
Jandré VILJOEN [4]
Fredrik Friberg
6-0, 6-1
1537621200
2018-09-22 1:00pm
A20 GEHQ - Court 1
Günter Lubbe
Jovan LUBBE [7]
6-4, 7-5
1537621200
2018-09-22 1:00pm
A21 GEHQ - Court 2
Connor Thomas DOIG [6]
Tiaan Nelson
6-3, 6-3
1537621200
2018-09-22 1:00pm
A22 GEHQ - Court 3
Pedro Basson
Kyle Erwee [3]
4-6, 0-6
1537621200
2018-09-22 1:00pm
A23 GEHQ - Court 4
Charl VOS [5]
Lesedi Malapile
6-2, 6-1
1537621200
2018-09-22 1:00pm
A24 GEHQ - Court 5
Mikhail Vala
Marshall HULETT [2]
0-6, 0-6
1537694100
2018-09-23 9:15am
A25 GEHQ - Court 4
Jordan GEORGIEV [1]
Bogosi NKOLONYANE
6-2, 6-0
1537694100
2018-09-23 9:15am
A26 GEHQ - Court 5
Jandré VILJOEN [4]
Günter Lubbe
6-0, 6-1
1537694100
2018-09-23 9:15am
A27 GEHQ - Court 6
Connor Thomas DOIG [6]
Kyle Erwee [3]
4-6, 2-6
1537694100
2018-09-23 9:15am
A28 GEHQ - Court 7
Charl VOS [5]
Marshall HULETT [2]
2-6, 1-6
1537712100
2018-09-23 2:15pm
A29 GEHQ - Court 6
Jordan GEORGIEV [1]
Jandré VILJOEN [4]
6-1, 6-1
1537712100
2018-09-23 2:15pm
A30 GEHQ - Court 7
Kyle Erwee [3]
Marshall HULETT [2]
6-2, 6-2
1537780500
2018-09-24 9:15am
A31 GEHQ - Court 4
Jordan GEORGIEV [1]
Kyle Erwee [3]
6-3, 6-2
1537789500
2018-09-24 11:45am
B1 NAT - Court 3
Jandré VILJOEN [4]
Marshall HULETT [2]
0-6, 2-6
1537776000
2018-09-24 8:00am
C1 NAT - Court 1
Bogosi NKOLONYANE
Günter Lubbe
6-4, 6-3
1537776000
2018-09-24 8:00am
C2 NAT - Court 2
Connor Thomas DOIG [6]
Charl VOS [5]
4-6, 7-5, 10-8
1537789500
2018-09-24 11:45am
C3 NAT - Court 4
Bogosi NKOLONYANE
Connor Thomas DOIG [6]
6-4, 7-5
1537794000
2018-09-24 1:00pm
D1 NAT - Court 1
Günter Lubbe
Charl VOS [5]
2-6, 2-6
1537703100
2018-09-23 11:45am
E2 GEHQ - Court 10
Fredrik Friberg
Jovan LUBBE [7]
6-2, 6-1
1537703100
2018-09-23 11:45am
E3 GEHQ - Court 11
Tiaan Nelson
Pedro Basson
6-2, 7-5
1537703100
2018-09-23 11:45am
E4 GEHQ - Court 12
Lesedi Malapile
Mikhail Vala
6-0, 6-0
1537776000
2018-09-24 8:00am
E5 NAT - Court 3
Andrzej LUBASINSKI
Fredrik Friberg
3-6, 4-6
1537776000
2018-09-24 8:00am
E6 NAT - Court 4
Tiaan Nelson
Lesedi Malapile
3-6, 4-6
1537794000
2018-09-24 1:00pm
E7 NAT - Court 2
Fredrik Friberg
Lesedi Malapile
6-2, 6-2
1537794000
2018-09-24 1:00pm
F1 NAT - Court 3
Andrzej LUBASINSKI
Tiaan Nelson
4-6, 4-6
1537780500
2018-09-24 9:15am
G2 NAT - Court 1
Pedro Basson
Mikhail Vala
6-1, 6-2
1537794000
2018-09-24 1:00pm
G3 NAT - Court 4
Jovan LUBBE [7]
Pedro Basson
6-3, 6-4
1537621200
2018-09-22 1:00pm
I3 GEHQ - Court 7
Jonathan Gray
Luke OOSTHUIZEN
1-6, 1-6
1537621200
2018-09-22 1:00pm
I4 GEHQ - Court 8
Kevin Kotze
Christopher Herbst
6-0, 6-0
1537621200
2018-09-22 1:00pm
I6 GEHQ - Court 10
Daniel Goralsky
Jayte Oberholzer
6-2, 6-2
1537621200
2018-09-22 1:00pm
I7 GEHQ - Court 11
Quintin Wilkens
Keano Galinho
5-7, 6-2, 7-10
1537703100
2018-09-23 11:45am
I9 GEHQ - Court 13
VELISLAV BOCHUKOV
JADON KOHLMEYER [8]
3-6, 0-6
1537707600
2018-09-23 1:00pm
I10 GEHQ - Court 1
Luke OOSTHUIZEN
Kevin Kotze
7-5, 4-6, 10-8
1537707600
2018-09-23 1:00pm
I11 GEHQ - Court 2
Krishnav Handa
Daniel Goralsky
6-2, 6-3
1537707600
2018-09-23 1:00pm
I12 GEHQ - Court 3
Keano Galinho
Ryan SUMMERS
2-6, 0-6
1537780500
2018-09-24 9:15am
I13 NAT - Court 2
JADON KOHLMEYER [8]
Luke OOSTHUIZEN
6-3, 6-2
1537780500
2018-09-24 9:15am
I14 NAT - Court 3
Krishnav Handa
Ryan SUMMERS
7-6(5), 6-1
1537794000
2018-09-24 1:00pm
I15 NAT - Court 1
JADON KOHLMEYER [8]
Krishnav Handa
6-4, 6-1
1537798500
2018-09-24 2:15pm
J1 NAT - Court 2
Luke OOSTHUIZEN
Ryan SUMMERS
6-2, 6-2
1537780500
2018-09-24 9:15am
K1 NAT - Court 4
VELISLAV BOCHUKOV
Kevin Kotze
2-6, 2-6
1537785000
2018-09-24 10:30am
K2 NAT - Court 1
Daniel Goralsky
Keano Galinho
6-1, 6-1
1537798500
2018-09-24 2:15pm
K3 NAT - Court 3
Kevin Kotze
Daniel Goralsky
6-0, 6-0
N/A L1 NAT - Court 4
VELISLAV BOCHUKOV
(Did not play)
Keano Galinho
Walkover
1537707600
2018-09-23 1:00pm
M2 GEHQ - Court 4
Jonathan Gray
Christopher Herbst
2-6, 7-6, 8-10
1537698600
2018-09-23 10:30am
M6 NAT - Court 2
Jayte Oberholzer
Quintin Wilkens
6-1, 6-1
1537803000
2018-09-24 3:30pm
M7 NAT - Court 1
Christopher Herbst
Jayte Oberholzer
7-5, 0-6, 4-10