Print

Main Draw 1 2 TSA050018 GN A1 [1] NADIA GOUWS BYE 3 4 TSA050221 TSA061351 EP KZN Erin SLATER Keira NAIDOO 6-3, 2-6, 6-2 5 6 TSA060303 TSA061323 EP EP Holly SHEARER Chante MULDER 6-1, 6-0 7 8 TSA061808 TSA05452 BOR GC Asenathi BOTILE [8] Sascha HETZ 6-0, 6-0 9 10 TSA051338 EP A5 [3] Annika KLEINHANS BYE 11 12 TSA061170 TSA060150 WP EP Zara-Leigh OLIPHANT Julia SWART 6-1, 6-0 13 14 TSA051256 TSA061206 NC EDEN LARA VAN DEN HEEVER Anandie DE WAAL 6-3, 6-1 15 16 TSA061807 TSA061336 GC FS Gemma RYDER [7] Luise JANSE VAN RENSBURG 6-0, 6-0 17 18 TSA050027 TSA061806 EP GC [5] LEILA NEL Lily RYDER 6-0, 6-0 19 20 TSA061688 TSAJJ5133 EP EP Zani NJIKELANA Caytah-Leigh KOEBERG 6-3, 6-0 21 22 TSA071129 TSA051168 GAU EP Sasha Natalie CHIMEDZA Karla JURGENS 6-1, 6-2 23 24 TSA051274 FS A12 BYE [4] Cayla SCHEEPERS 25 26 TSA051137 TSA061583 BOL EDEN [6] Janke VILJOEN Jodi POTGIETER 6-0, 6-2 27 28 TSA061384 TSA051420 EP GE Gaby MYBURGH Jordan ARMSTRONG 7-5, 6-4 29 30 TSA051393 TSA051337 EP WP Grace YOSSAKAMLOUK Sienna SYNDERCOMBE 6-2, 6-0 31 32 TSA051300 GE A16 BYE [2] Lilitha NDUNGANE [1] NADIA GOUWS Erin SLATER 6-0, 6-0 Chante MULDER [8] Sascha HETZ 6-1, 6-0 [3] Annika KLEINHANS Zara-Leigh OLIPHANT 6-2, 7-5 Anandie DE WAAL [7] Luise JANSE VAN RENSBURG 6-3, 6-0 [5] LEILA NEL Caytah-Leigh KOEBERG 6-0, 6-1 Sasha Natalie CHIMEDZA [4] Cayla SCHEEPERS 6-1, 6-3 [6] Janke VILJOEN Jordan ARMSTRONG 6-0, 6-0 Sienna SYNDERCOMBE [2] Lilitha NDUNGANE 6-2, 6-0 [1] NADIA GOUWS [8] Sascha HETZ 6-0, 6-1 [3] Annika KLEINHANS [7] Luise JANSE VAN RENSBURG 6-3, 7-5 [5] LEILA NEL [4] Cayla SCHEEPERS 6-1, 6-2 [6] Janke VILJOEN [2] Lilitha NDUNGANE 3-6, 6-1, 6-1 [1] NADIA GOUWS [3] Annika KLEINHANS 6-2, 6-3 [5] LEILA NEL [6] Janke VILJOEN 6-4, 6-3 [1] NADIA GOUWS [6] Janke VILJOEN 6-1, 6-1 [1] NADIA GOUWS
[7] Luise JANSE VAN RENSBURG [4] Cayla SCHEEPERS 6-2, 7-6(5) 7/8 Playoff [7] Luise JANSE VAN RENSBURG
Zara-Leigh OLIPHANT Sienna SYNDERCOMBE 6-2, 6-4 11/12 Playoff Zara-Leigh OLIPHANT
Chante MULDER Jordan ARMSTRONG 6-2, 6-2 15/16 Playoff Chante MULDER
LARA VAN DEN HEEVER Jodi POTGIETER 6-4, 6-4 19/20 Playoff LARA VAN DEN HEEVER
Holly SHEARER Lily RYDER 5-7, 6-3, 6-2 23/24 Playoff Holly SHEARER
Gemma RYDER Zani NJIKELANA 6-1, 7-6(7) 27/28 Playoff Gemma RYDER
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] NADIA GOUWS Marks Park Sports Club No -
- Erin SLATER ZA Collegiate High School No -
- Keira Naidoo Hillcrest Tennis Club No -
- Holly SHEARER Collegiate Primary No -
- Chante MULDER ZA Despatch Tennis Club No -
- Asenathi Botile ZA Fort Beaufort Primary School No -
[8] Sascha HETZ Bedfordview Country Club No -
[3] Annika KLEINHANS Despatch Tennis Club No -
- Zara-Leigh Oliphant ZA Pinelands Tennis Club No -
- Julia SWART St Georges Primary No -
- LARA VAN DEN HEEVER ZA Duineveld High No -
- Anandie DE WAAL Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club No -
- Gemma Ryder No -
[7] Luise Janse van Rensburg ZA Fichardpark Primary No -
[5] LEILA NEL ZA Westview Tennis Club No -
- Lily Ryder No -
- Zani Njikelana ZA Advantage Primary No -
- Caytah-Leigh Koeberg ZA Maties Tennis Club No -
- Sasha Natalie Chimedza Benoni Tennis Club No -
- Karla Jurgens Kirkwood High No -
[4] Cayla Scheepers ZA Ficksburg Primary No -
[6] Janke VILJOEN Paarl Girls High No -
- Jodi Potgieter ZA Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club No -
- Gaby Myburgh Collegiate Primary No -
- Jordan Armstrong Dainfern Country Club No -
- Grace Yossakamlouk ZA Hurbert Hurd Primary No -
- Sienna SYNDERCOMBE ZA Western Province Cricket Club (Tennis) No -
[2] Lilitha NDUNGANE ZA Old Edwardian Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1546588800
2019-01-04 8:00am
A2 WES - Court 1
Erin SLATER
Keira Naidoo
6-3, 2-6, 6-2
1546588800
2019-01-04 8:00am
A3 WES - Court 2
Holly SHEARER
Chante MULDER
1-6, 0-6
1546588800
2019-01-04 8:00am
A4 WES - Court 3
Asenathi Botile
Sascha HETZ [8]
0-6, 0-6
1546588800
2019-01-04 8:00am
A6 WES - Court 4
Zara-Leigh Oliphant
Julia SWART
6-1, 6-0
1546588800
2019-01-04 8:00am
A7 WES - Court 5
LARA VAN DEN HEEVER
Anandie DE WAAL
3-6, 1-6
1546588800
2019-01-04 8:00am
A8 WES - Court 6
Gemma Ryder
Luise Janse van Rensburg [7]
0-6, 0-6
1546593300
2019-01-04 9:15am
A9 WES - Court 1
LEILA NEL [5]
Lily Ryder
6-0, 6-0
1546593300
2019-01-04 9:15am
A10 WES - Court 2
Zani Njikelana
Caytah-Leigh Koeberg
3-6, 0-6
1546593300
2019-01-04 9:15am
A11 WES - Court 3
Sasha Natalie Chimedza
Karla Jurgens
6-1, 6-2
1546593300
2019-01-04 9:15am
A13 WES - Court 4
Janke VILJOEN [6]
Jodi Potgieter
6-0, 6-2
1546593300
2019-01-04 9:15am
A14 WES - Court 5
Gaby Myburgh
Jordan Armstrong
5-7, 4-6
1546593300
2019-01-04 9:15am
A15 WES - Court 6
Grace Yossakamlouk
Sienna SYNDERCOMBE
2-6, 0-6
1546675200
2019-01-05 8:00am
A17 WES - Court 1
NADIA GOUWS [1]
Erin SLATER
6-0, 6-0
1546675200
2019-01-05 8:00am
A18 WES - Court 2
Chante MULDER
Sascha HETZ [8]
1-6, 0-6
1546675200
2019-01-05 8:00am
A19 WES - Court 3
Annika KLEINHANS [3]
Zara-Leigh Oliphant
6-2, 7-5
1546675200
2019-01-05 8:00am
A20 WES - Court 4
Anandie DE WAAL
Luise Janse van Rensburg [7]
3-6, 0-6
1546675200
2019-01-05 8:00am
A21 WES - Court 5
LEILA NEL [5]
Caytah-Leigh Koeberg
6-0, 6-1
1546675200
2019-01-05 8:00am
A22 WES - Court 6
Sasha Natalie Chimedza
Cayla Scheepers [4]
1-6, 3-6
1546679700
2019-01-05 9:15am
A23 WES - Court 1
Janke VILJOEN [6]
Jordan Armstrong
6-0, 6-0
1546679700
2019-01-05 9:15am
A24 WES - Court 2
Sienna SYNDERCOMBE
Lilitha NDUNGANE [2]
2-6, 0-6
1546761600
2019-01-06 8:00am
A25 WES - Court 1
NADIA GOUWS [1]
Sascha HETZ [8]
6-0, 6-1
1546761600
2019-01-06 8:00am
A26 WES - Court 2
Annika KLEINHANS [3]
Luise Janse van Rensburg [7]
6-3, 7-5
1546761600
2019-01-06 8:00am
A27 WES - Court 3
LEILA NEL [5]
Cayla Scheepers [4]
6-1, 6-2
1546761600
2019-01-06 8:00am
A28 WES - Court 4
Janke VILJOEN [6]
Lilitha NDUNGANE [2]
3-6, 6-1, 6-1
1546848000
2019-01-07 8:00am
A29 PELTC - Court 1
NADIA GOUWS [1]
Annika KLEINHANS [3]
6-2, 6-3
1546848000
2019-01-07 8:00am
A30 PELTC - Court 2
LEILA NEL [5]
Janke VILJOEN [6]
4-6, 3-6
1546934400
2019-01-08 8:00am
A31 PELTC - Court 9
NADIA GOUWS [1]
Janke VILJOEN [6]
6-1, 6-1
1546934400
2019-01-08 8:00am
B1 PELTC - Court 10
Annika KLEINHANS [3]
LEILA NEL [5]
2-6, 3-6
1546770600
2019-01-06 10:30am
C1 WES - Court 3
Sascha HETZ [8]
Luise Janse van Rensburg [7]
6-2, 1-6, 10-7
1546770600
2019-01-06 10:30am
C2 WES - Court 4
Cayla Scheepers [4]
Lilitha NDUNGANE [2]
4-6, 6-0, 6-10
1546848000
2019-01-07 8:00am
C3 WES - Court 1
Sascha HETZ [8]
Lilitha NDUNGANE [2]
4-6, 7-5, 7-10
1546848000
2019-01-07 8:00am
D1 WES - Court 2
Luise Janse van Rensburg [7]
Cayla Scheepers [4]
6-2, 7-6(5)
1546684200
2019-01-05 10:30am
E1 WES - Court 3
Erin SLATER
Chante MULDER
4-6, 6-3, 10-8
1546684200
2019-01-05 10:30am
E2 WES - Court 4
Zara-Leigh Oliphant
Anandie DE WAAL
6-4, 6-2
1546684200
2019-01-05 10:30am
E3 WES - Court 5
Caytah-Leigh Koeberg
Sasha Natalie Chimedza
2-6, 3-6
1546684200
2019-01-05 10:30am
E4 WES - Court 6
Jordan Armstrong
Sienna SYNDERCOMBE
1-6, 0-6
1546761600
2019-01-06 8:00am
E5 WES - Court 5
Erin SLATER
Zara-Leigh Oliphant
6-1, 6-3
1546761600
2019-01-06 8:00am
E6 WES - Court 6
Sasha Natalie Chimedza
Sienna SYNDERCOMBE
6-1, 6-2
1546770600
2019-01-06 10:30am
E7 WES - Court 5
Erin SLATER
Sasha Natalie Chimedza
3-6, 2-6
1546770600
2019-01-06 10:30am
F1 WES - Court 6
Zara-Leigh Oliphant
Sienna SYNDERCOMBE
6-2, 6-4
1546766100
2019-01-06 9:15am
G1 WES - Court 1
Chante MULDER
Anandie DE WAAL
2-6, 0-6
1546766100
2019-01-06 9:15am
G2 WES - Court 2
Caytah-Leigh Koeberg
Jordan Armstrong
6-1, 6-4
1546775100
2019-01-06 11:45am
G3 WES - Court 1
Anandie DE WAAL
Caytah-Leigh Koeberg
6-0, 6-3
1546775100
2019-01-06 11:45am
H1 WES - Court 2
Chante MULDER
Jordan Armstrong
6-2, 6-2
1546597800
2019-01-04 10:30am
I2 WES - Court 1
Holly SHEARER
Asenathi Botile
5-7, 6-1, 6-2
1546597800
2019-01-04 10:30am
I4 WES - Court 2
LARA VAN DEN HEEVER
Gemma Ryder
6-0, 6-0
1546601400
2019-01-04 11:30am
I5 WES - Court 1
Lily Ryder
Zani Njikelana
6-4, 6-0
1546601400
2019-01-04 11:30am
I7 WES - Court 4
Jodi Potgieter
Gaby Myburgh
6-0, 6-2
1546679700
2019-01-05 9:15am
I9 WES - Court 3
Keira Naidoo
Holly SHEARER
6-1, 6-1
1546679700
2019-01-05 9:15am
I10 WES - Court 4
Julia SWART
LARA VAN DEN HEEVER
4-6, 4-6
1546679700
2019-01-05 9:15am
I11 WES - Court 5
Lily Ryder
Karla Jurgens
0-6, 0-6
1546679700
2019-01-05 9:15am
I12 WES - Court 6
Jodi Potgieter
Grace Yossakamlouk
6-0, 6-1
1546688700
2019-01-05 11:45am
I13 WES - Court 1
Keira Naidoo
LARA VAN DEN HEEVER
7-5, 6-3
1546688700
2019-01-05 11:45am
I14 WES - Court 2
Karla Jurgens
Jodi Potgieter
6-0, 6-0
1546766100
2019-01-06 9:15am
I15 WES - Court 3
Keira Naidoo
Karla Jurgens
4-6, 2-6
1546766100
2019-01-06 9:15am
J1 WES - Court 4
LARA VAN DEN HEEVER
Jodi Potgieter
6-4, 6-4
1546688700
2019-01-05 11:45am
K1 WES - Court 3
Holly SHEARER
Julia SWART
0-6, 1-6
1546688700
2019-01-05 11:45am
K2 WES - Court 4
Lily Ryder
Grace Yossakamlouk
1-6, 0-6
1546766100
2019-01-06 9:15am
K3 WES - Court 5
Julia SWART
Grace Yossakamlouk
6-1, 6-0
1546766100
2019-01-06 9:15am
L1 WES - Court 6
Holly SHEARER
Lily Ryder
5-7, 6-3, 6-2
1546684200
2019-01-05 10:30am
M5 WES - Court 1
Asenathi Botile
Gemma Ryder
6-3, 6-3
1546684200
2019-01-05 10:30am
M6 WES - Court 2
Zani Njikelana
Gaby Myburgh
0-6, 4-6
1546770600
2019-01-06 10:30am
M7 WES - Court 1
Asenathi Botile
Gaby Myburgh
6-1, 6-3
1546770600
2019-01-06 10:30am
N1 WES - Court 2
Gemma Ryder
Zani Njikelana
6-1, 7-6(7)