Print

Main Draw 1 2 TSA911296 GE A1 [1] Vasilios CARIPI BYE 3 4 TSA020014 TSA991648 GC MPUM Nabeel PARUK Schalk SCHUTTE 6-1, 6-2 5 6 TSA021421 TSA001367 GC GE PETROS HATZIPANIS Christian EGGLESTONE 6-0, 6-0 7 8 TSA010042 TSA030483 MPUM GC ZANDER FOURIE [9] Rynhard ROOTHMAN 6-1, 6-3 9 10 TSA011385 TSA931215 GC GE [10] Caleb VAN WIJK Pieter STOLTZ 6-0, 6-0 11 12 TSA921473 TSA000329 GC GC Rishay BHARATH JARRYD MUIR 7-5, 6-3 13 14 TSA021194 TSA971106 GE GE Alistair DICK-VERCAMMEN Shane FURROWS 6-1, 6-1 15 16 TSA020157 GC A8 BYE [5] Evert VAN SCHALKWYK 17 18 TSA010340 GE A9 [4] Seth SEELY BYE 19 20 TSA021583 TSA011481 GC GN Jordan RANDALL Bashimane LESHABA 6-4, 6-4 21 22 TSA981353 TSA021355 GC GC Herman WOEST Joshua BROOKSBANK-BENTEL 6-0, 6-0 23 24 TSA801049 TSA080002 GC GN Andrew COOK [12] Wilco CILLIERS 6-0, 6-2 25 26 TSA051285 TSA931203 GC GC [13] Jayden PAKKIRI Louis PRETORIUS 6-3, 6-2 27 28 TSA001770 TSA021268 GC NWP Tyrone MNGUNI Waldo MOOLMAN 6-0, 6-4 29 30 TSA011391 TSA011549 GC GN Ryan CHRISTENSEN Tshepang CHAANE 6-0, 6-1 31 32 TSA021150 GC A16 BYE [6] Albert KIRSTEN 33 34 TSA940045 GC A17 [7] Vaughn HUNTER BYE 35 36 TSA021347 TSA921476 GN GC Jacques BOSHOFF Ethan MALAN 6-3, 6-1 37 38 TSA971388 TSA021269 GN GC Gontse PHIRI Wynand CONRADIE 6-3, 6-3 39 40 TSA681018 TSA020308 GC GC Christoph KLEIN [15] Tiaan HENNING 0-6, 6-4, 6-3 41 42 TSA021381 TSA020507 GC GC [14] Josh CRONJE Matthew HARRIS 7-6(4), 6-4 43 44 TSA641035 TSA821053 GC GC Jason ROUSSOS John STOREY 6-3, 6-3 45 46 TSA011553 TSA031166 GE GE Christo HOFFMAN Ethan LEE 6-0, 6-1 47 48 TSA961354 NWP A24 BYE [3] Rayne ROSELT 49 50 TSA048660 GC A25 [8] Lwazi NGWENYA BYE 51 52 TSA680061 TSA021236 GC NWP Chris SOCHANSKI Eckhard JONES 6-2, 6-4 53 54 TSA001423 TSA021420 GE GC Alec DOS SANTOS KONSTANTINOS HATZIPANIS Walkover 55 56 TSA920188 TSA021378 GC GC MICHAEL STEPHANSEN [11] Joshua VAN ZYL 3-6, 7-5, 6-0 57 58 TSA790111 TSA021382 MPUM GE [16] BRUNO FIGUEIREDO Stefan DU PLESSIS 6-2, 6-4 59 60 TSA721075 TSA021469 GC NWP Marc GREEN JACOBUS MOUTON 6-1, 6-1 61 62 TSA961381 TSA021634 GE KZN Luca CASTELLI Austin NKOSI Walkover 63 64 TSA001419 GN A32 BYE [2] Gerhardt BECKER [1] Vasilios CARIPI Schalk SCHUTTE 6-3, 6-4 PETROS HATZIPANIS [9] Rynhard ROOTHMAN 6-2, 6-4 [10] Caleb VAN WIJK Rishay BHARATH 6-3, 7-6 Shane FURROWS [5] Evert VAN SCHALKWYK 6-0, 6-2 [4] Seth SEELY Jordan RANDALL 6-1, 6-2 Joshua BROOKSBANK-BENTEL [12] Wilco CILLIERS 6-1, 6-4 Louis PRETORIUS Tyrone MNGUNI 6-1, 6-0 Ryan CHRISTENSEN [6] Albert KIRSTEN 1-6, 6-3, 6-1 [7] Vaughn HUNTER Ethan MALAN 6-1, 6-0 Wynand CONRADIE Christoph KLEIN 6-2, 6-3 [14] Josh CRONJE Jason ROUSSOS 6-3, 6-4 Ethan LEE [3] Rayne ROSELT 6-1, 6-2 [8] Lwazi NGWENYA Eckhard JONES 6-2, 6-3 KONSTANTINOS HATZIPANIS MICHAEL STEPHANSEN 5-7, 7-5, 6-1 [16] BRUNO FIGUEIREDO Marc GREEN 6-3, 6-4 Luca CASTELLI [2] Gerhardt BECKER 6-2, 6-1 [1] Vasilios CARIPI PETROS HATZIPANIS 6-3, 6-1 Rishay BHARATH Shane FURROWS 6-1, 6-1 [4] Seth SEELY [12] Wilco CILLIERS 7-6, 6-3 Louis PRETORIUS [6] Albert KIRSTEN 7-6, 6-4 [7] Vaughn HUNTER Christoph KLEIN 6-0, 6-0 Jason ROUSSOS [3] Rayne ROSELT 6-3, 6-1 [8] Lwazi NGWENYA KONSTANTINOS HATZIPANIS 7-6, 6-4 [16] BRUNO FIGUEIREDO [2] Gerhardt BECKER 6-1, 6-0 [1] Vasilios CARIPI Shane FURROWS 7-5, 6-4 [12] Wilco CILLIERS [6] Albert KIRSTEN 6-1, 6-4 [7] Vaughn HUNTER [3] Rayne ROSELT 4-6, 6-1, 6-3 [8] Lwazi NGWENYA [2] Gerhardt BECKER 6-1, 7-5 [1] Vasilios CARIPI [6] Albert KIRSTEN 6-3, 6-3 [7] Vaughn HUNTER [2] Gerhardt BECKER 7-5, 6-2 A63 [1] Vasilios CARIPI [7] Vaughn HUNTER Mar Mon Apr 22 10:30am
D1 BYE [8] Lwazi NGWENYA 7/8 Playoff [8] Lwazi NGWENYA
F1 PETROS HATZIPANIS BYE 11/12 Playoff PETROS HATZIPANIS
I13 J1 [14] Josh CRONJE Mar Mon Apr 22 10:30am 19/20 Playoff
L1 Joshua BROOKSBANK-BENTEL BYE 23/24 Playoff Joshua BROOKSBANK-BENTEL
N1 Tyrone MNGUNI MICHAEL STEPHANSEN Mar Mon Apr 22, 8am 27/28 Playoff
P1 Jordan RANDALL Wynand CONRADIE Mar Mon Apr 22 9:15am 31/32 Playoff
R1 Andrew COOK Matthew HARRIS Mar Mon Apr 22 9:15am 35/36 Playoff
T1 S2 BYE 39/40 Playoff
V1 Bashimane LESHABA BYE 43/44 Playoff Bashimane LESHABA
W1 X1 W2 47/48 Playoff
Z1 Herman WOEST JACOBUS MOUTON Mar Mon Apr 22 9:15am 51/52 Playoff
AB1 Waldo MOOLMAN BYE 55/56 Playoff Waldo MOOLMAN
AD1 BYE BYE 59/60 Playoff
AF1 BYE BYE 63/64 Playoff
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] Vasilios CARIPI Bedfordview Country Club No -
- Nabeel PARUK Marks Park Sports Club No -
- Schalk SCHUTTE ZA Nelspruit Hoerskool No -
- PETROS HATZIPANIS ZA Old Edwardian Tennis Club No -
- Christian EGGLESTONE ZA Bedfordview Country Club No -
- ZANDER FOURIE Standerton Hoerskool No -
[9] Rynhard ROOTHMAN Old Edwardian Tennis Club No -
[10] Caleb VAN WIJK ZA Morningside Country Club No -
- Pieter STOLTZ Selection Park Tennis Club No -
- Rishay Bharath Marks Park Sports Club No -
- JARRYD MUIR Wanderers Tennis Club No -
- Alistair DICK-VERCAMMEN ZA Bedfordview Country Club No -
- Shane FURROWS Bedfordview Country Club No -
[5] Evert VAN SCHALKWYK ZA Randburg Tennis Club No -
[4] Seth SEELY ZA Parkrand Tennis Complex No -
- Jordan Randall Old Edwardian Tennis Club No -
- Bashimane Leshaba ZA Atteridgevile Tennis Club No -
- Herman WOEST ZA Boskruin Tennis Club No -
- Joshua Brooksbank-Bentel ZA Northern suburbs Tennis Club No -
- Andrew Cook No -
[12] Wilco CILLIERS Noordheuwel Tennis Club No -
[13] Jayden PAKKIRI ZA Marks Park Sports Club No -
- Louis PRETORIUS Old Edwardian Tennis Club No -
- Tyrone Mnguni Wits University Tennis Club No -
- Waldo MOOLMAN Rustenburg High No -
- Ryan CHRISTENSEN ZA Bedfordview Country Club No -
- Tshepang Chaane ZA Hammanskraal Tennis Club No -
[6] Albert KIRSTEN ZA Marks Park Sports Club No -
[7] Vaughn HUNTER ZA Alberhart Tennis Club No -
- Jacques Boshoff ZA Waverley Tennis Club No -
- Ethan Malan German Country Club No -
- Gontse Phiri ZA Hammanskraal Tennis Club No -
- Wynand Conradie ZA Marks Park Sports Club No -
- Austin Nkosi ZA Dundee Country Club No -
- Christoph Klein Marks Park Sports Club No -
[15] Tiaan HENNING Krugersdorp Tennis Club No -
[14] Josh CRONJE ZA Bryanston Sports Club No -
[2] Gerhardt BECKER ZA Marks Park Sports Club No -
- Matthew HARRIS Rivonia Tennis Club No -
- Jason Roussos River Ridge Tennis Club No -
- John Storey ZA No -
- Christo Hoffman Alberton High No -
- Ethan LEE ZA Northmead Tennis Club No -
[3] Rayne ROSELT Potchefstroom Country Club No -
- Chris SOCHANSKI Marks Park Sports Club No -
[8] Lwazi NGWENYA ZA Fairland Tennis Club No -
- Eckhard JONES ZA Hartebeespoort Tennis Club No -
- Alec DOS SANTOS Bedfordview Country Club No -
- MICHAEL STEPHANSEN Marks Park Sports Club No -
- KONSTANTINOS HATZIPANIS ZA Old Edwardian Tennis Club No -
[11] Joshua VAN ZYL ZA Jeppe Quondam Tennis Club No -
[16] BRUNO FIGUEIREDO MZ Nelspruit Tennis Club No -
- Stefan DU PLESSIS ZA Marais Viljoen High No -
- Marc Green Randburg Tennis Club No -
- JACOBUS mouton ZA Rustenburg High No -
- Luca Castelli Alberhart Tennis Club No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1555660800
2019-04-19 8:00am
A2 Marks - Court 1
Nabeel PARUK
Schalk SCHUTTE
1-6, 2-6
1555660800
2019-04-19 8:00am
A3 Marks - Court 2
PETROS HATZIPANIS
Christian EGGLESTONE
6-0, 6-0
1555660800
2019-04-19 8:00am
A4 Marks - Court 3
ZANDER FOURIE
Rynhard ROOTHMAN [9]
1-6, 3-6
1555660800
2019-04-19 8:00am
A5 Marks - Court 4
Caleb VAN WIJK [10]
Pieter STOLTZ
6-0, 6-0
1555660800
2019-04-19 8:00am
A6 Marks - Court 5
Rishay Bharath
JARRYD MUIR
7-5, 6-3
1555660800
2019-04-19 8:00am
A7 Marks - Court 6
Alistair DICK-VERCAMMEN
Shane FURROWS
1-6, 1-6
1555660800
2019-04-19 8:00am
A10 Marks - Court 7
Jordan Randall
Bashimane Leshaba
6-4, 6-4
1555660800
2019-04-19 8:00am
A11 Marks - Court 8
Herman WOEST
Joshua Brooksbank-Bentel
0-6, 0-6
1555660800
2019-04-19 8:00am
A12 Marks - Court 9
Andrew Cook
Wilco CILLIERS [12]
0-6, 2-6
1555660800
2019-04-19 8:00am
A13 Marks - Court 10
Jayden PAKKIRI [13]
Louis PRETORIUS
3-6, 2-6
1555665300
2019-04-19 9:15am
A14 Marks - Court 1
Tyrone Mnguni
Waldo MOOLMAN
6-0, 6-4
1555665300
2019-04-19 9:15am
A15 Marks - Court 2
Ryan CHRISTENSEN
Tshepang Chaane
6-0, 6-1
1555665300
2019-04-19 9:15am
A18 Marks - Court 3
Jacques Boshoff
Ethan Malan
3-6, 1-6
1555665300
2019-04-19 9:15am
A19 Marks - Court 4
Gontse Phiri
Wynand Conradie
3-6, 3-6
1555665300
2019-04-19 9:15am
A20 Marks - Court 5
Christoph Klein
Tiaan HENNING [15]
0-6, 6-4, 6-3
1555665300
2019-04-19 9:15am
A21 Marks - Court 6
Josh CRONJE [14]
Matthew HARRIS
7-6(4), 6-4
1555665300
2019-04-19 9:15am
A22 Marks - Court 7
Jason Roussos
John Storey
6-3, 6-3
1555665300
2019-04-19 9:15am
A23 Marks - Court 8
Christo Hoffman
Ethan LEE
0-6, 1-6
1555665300
2019-04-19 9:15am
A26 Marks - Court 9
Chris SOCHANSKI
Eckhard JONES
2-6, 4-6
N/A A27 Marks - Court 10
Alec DOS SANTOS
(Did not play)
KONSTANTINOS HATZIPANIS
Walkover
1555669800
2019-04-19 10:30am
A28 Marks - Court 1
MICHAEL STEPHANSEN
Joshua VAN ZYL [11]
3-6, 7-5, 6-0
1555669800
2019-04-19 10:30am
A29 Marks - Court 2
BRUNO FIGUEIREDO [16]
Stefan DU PLESSIS
6-2, 6-4
1555669800
2019-04-19 10:30am
A30 Marks - Court 3
Marc Green
JACOBUS mouton
6-1, 6-1
N/A A31 Marks - Court 4
Luca Castelli
Austin Nkosi
(Did not play)
Walkover
1555669800
2019-04-19 10:30am
A33 Marks - Court 8
Vasilios CARIPI [1]
Schalk SCHUTTE
6-3, 6-4
1555669800
2019-04-19 10:30am
A34 Marks - Court 9
PETROS HATZIPANIS
Rynhard ROOTHMAN [9]
6-2, 6-4
1555669800
2019-04-19 10:30am
A35 Marks - Court 10
Caleb VAN WIJK [10]
Rishay Bharath
3-6, 6-7
1555674300
2019-04-19 11:45am
A36 Marks - Court 1
Shane FURROWS
Evert VAN SCHALKWYK [5]
6-0, 6-2
1555674300
2019-04-19 11:45am
A37 Marks - Court 2
Seth SEELY [4]
Jordan Randall
6-1, 6-2
1555674300
2019-04-19 11:45am
A38 Marks - Court 3
Joshua Brooksbank-Bentel
Wilco CILLIERS [12]
1-6, 4-6
1555674300
2019-04-19 11:45am
A39 Marks - Court 4
Louis PRETORIUS
Tyrone Mnguni
6-1, 6-0
1555674300
2019-04-19 11:45am
A40 Marks - Court 5
Ryan CHRISTENSEN
Albert KIRSTEN [6]
6-1, 3-6, 1-6
1555674300
2019-04-19 11:45am
A41 Marks - Court 6
Vaughn HUNTER [7]
Ethan Malan
6-1, 6-0
1555674300
2019-04-19 11:45am
A42 Marks - Court 7
Wynand Conradie
Christoph Klein
2-6, 3-6
1555674300
2019-04-19 11:45am
A43 Marks - Court 8
Josh CRONJE [14]
Jason Roussos
3-6, 4-6
1555674300
2019-04-19 11:45am
A44 Marks - Court 9
Ethan LEE
Rayne ROSELT [3]
1-6, 2-6
1555674300
2019-04-19 11:45am
A45 Marks - Court 10
Lwazi NGWENYA [8]
Eckhard JONES
6-2, 6-3
1555678800
2019-04-19 1:00pm
A46 Marks - Court 1
KONSTANTINOS HATZIPANIS
MICHAEL STEPHANSEN
5-7, 7-5, 6-1
1555678800
2019-04-19 1:00pm
A47 Marks - Court 2
BRUNO FIGUEIREDO [16]
Marc Green
6-3, 6-4
1555678800
2019-04-19 1:00pm
A48 Marks - Court 3
Luca Castelli
Gerhardt BECKER [2]
2-6, 1-6
1555747200
2019-04-20 8:00am
A49 Marks - Court 1
Vasilios CARIPI [1]
PETROS HATZIPANIS
6-3, 6-1
1555747200
2019-04-20 8:00am
A50 Marks - Court 2
Rishay Bharath
Shane FURROWS
1-6, 1-6
1555747200
2019-04-20 8:00am
A51 Marks - Court 3
Seth SEELY [4]
Wilco CILLIERS [12]
6-7, 3-6
1555751700
2019-04-20 9:15am
A52 Marks - Court 1
Louis PRETORIUS
Albert KIRSTEN [6]
6-7, 4-6
1555747200
2019-04-20 8:00am
A53 Marks - Court 5
Vaughn HUNTER [7]
Christoph Klein
6-0, 6-0
1555747200