Print

Izak BURGER JNR [2] Stefan LIEBENBERG 6-0, 6-2 Position 7-8 Izak BURGER JNR
Ethan PIEBER Dian BREEDT 6-2, 6-3 Position 11-12 Ethan PIEBER
Siyanda MBHELE Luke VAN LILL 6-0, 6-2 Position 15-16 Luke VAN LILL
Direct Acceptance
Seed Name Nationality Club Alternate Replaced
[1] James Goodchild-Brown ZA Constantia Tennis Club No -
[2] Stefan Liebenberg ZA Laerskool Eikestad No -
[3] De Waal Vivier Kenridge Primary School No -
[4] Thomas Wilson Rhenish Laerskool No -
- Giacomo Coppini IT Van Der Stel Tennis Club No -
- Francis Rothman Welgemoed Tennis Club No -
- Brett van Rooyen ZA Elkanah House Primary No -
- levi marks Herzlia Middle High No -
- Siyanda Mbhele ZA Great Tennis No -
- Izak Burger jnr ZA Laerskool Lochnerhof No -
- Liam NEL ZA Kenridge Primary School No -
- Ethan Pieber ZA Curro Sitari Independent School No -
- Rico Esterhuyse ZA Laerskool Eversdal No -
- Charles Lombard De Hoop Primary School No -
- Luke Van Lill Stellenbosh Laerskool No -
- Dian Breedt ZA Laerskool Eikestad No -
Date / Time Position ID Location Player 1 Player 2 Result
1566642600
2019-08-24 10:30am
A1 STK - Court 05
James Goodchild-Brown [1]
Giacomo Coppini
6-1, 6-1
1566642600
2019-08-24 10:30am
A2 STK - Court 06
Izak Burger jnr
Ethan Pieber
6-3, 6-4
1566642600
2019-08-24 10:30am
A3 STK - Court 07
De Waal Vivier [3]
Brett van Rooyen
6-4, 0-6, 8-10
1566642600
2019-08-24 10:30am
A4 STK - Court 08
Siyanda Mbhele
Liam NEL
0-6, 0-6
1566642600
2019-08-24 10:30am
A5 STK - Court 09
Charles Lombard
levi marks
1-6, 5-7
1566642600
2019-08-24 10:30am
A6 STK - Court 10
Francis Rothman
Thomas Wilson [4]
5-7, 0-6
1566642600
2019-08-24 10:30am
A7 STK - Court 11
Luke Van Lill
Rico Esterhuyse
1-6, 1-6
1566642600
2019-08-24 10:30am
A8 STK - Court 12
Dian Breedt
Stefan Liebenberg [2]
6-7, 4-6
1566660600
2019-08-24 3:30pm
A9 STK - Court 01
James Goodchild-Brown [1]
Izak Burger jnr
6-3, 6-0
1566660600
2019-08-24 3:30pm
A10 STK - Court 02
Brett van Rooyen
Liam NEL
2-6, 2-6
1566660600
2019-08-24 3:30pm
A11 STK - Court 03
levi marks
Thomas Wilson [4]
7-6, 6-4
1566660600
2019-08-24 3:30pm
A12 STK - Court 04
Rico Esterhuyse
Stefan Liebenberg [2]
6-4, 6-2
1566724500
2019-08-25 9:15am
A13 HSS - Court 3
James Goodchild-Brown [1]
Liam NEL
2-6, 4-6
1566724500
2019-08-25 9:15am
A14 HSS - Court 4
levi marks
Rico Esterhuyse
6-2, 7-5
1566738000
2019-08-25 1:00pm
A15 HSS - Court 1
Liam NEL
levi marks
3-6, 3-6
1566738000
2019-08-25 1:00pm
B1 HSS - Court 2
James Goodchild-Brown [1]
(Ret.)
Rico Esterhuyse
5-6
Retired
1566724500
2019-08-25 9:15am
C1 HSS - Court 5
Izak Burger jnr
Brett van Rooyen
3-6, 4-6
1566724500
2019-08-25 9:15am
C2 HSS - Court 6
Thomas Wilson [4]
Stefan Liebenberg [2]
7-6, 6-0
1566738000
2019-08-25 1:00pm
C3 HSS - Court 3
Brett van Rooyen
Thomas Wilson [4]
7-6, 6-2
1566738000
2019-08-25 1:00pm
D1 HSS - Court 4
Izak Burger jnr
Stefan Liebenberg [2]
6-0, 6-2
1566660600
2019-08-24 3:30pm
E1 STK - Court 05
Giacomo Coppini
Ethan Pieber
1-6, 1-6
1566660600
2019-08-24 3:30pm
E2 STK - Court 06
De Waal Vivier [3]
Siyanda Mbhele
6-1, 6-0
1566660600
2019-08-24 3:30pm
E3 STK - Court 07
Charles Lombard
Francis Rothman
6-4, 6-2
1566660600
2019-08-24 3:30pm
E4 STK - Court 08
Luke Van Lill
Dian Breedt
6-7, 6-7
1566729000
2019-08-25 10:30am
E5 HSS - Court 1
Ethan Pieber
De Waal Vivier [3]
1-6, 1-6
1566729000
2019-08-25 10:30am
E6 HSS - Court 2
Charles Lombard
Dian Breedt
6-1, 6-0
1566738000
2019-08-25 1:00pm
E7 HSS - Court 5
De Waal Vivier [3]
Charles Lombard
6-3, 6-3
1566738000
2019-08-25 1:00pm
F1 HSS - Court 6
Ethan Pieber
Dian Breedt
6-2, 6-3
1566729000
2019-08-25 10:30am
G1 HSS - Court 3
Giacomo Coppini
Siyanda Mbhele
7-6, 6-2
1566729000
2019-08-25 10:30am
G2 HSS - Court 4
Francis Rothman
Luke Van Lill
6-0, 7-5
1566742500
2019-08-25 2:15pm
G3 HSS - Court 1
Giacomo Coppini
Francis Rothman
0-6, 1-6
1566742500
2019-08-25 2:15pm
H1 HSS - Court 2
Siyanda Mbhele
Luke Van Lill
0-6, 2-6